Windows 11'de 8 GB RAM yetmiyor

Hocam program açık iken DC de ekran yayını açamadığımı fark ettim. Her seferinde DC'ye reset atıyor.
Valla hocam bilemiyorum bende hiçbir programa etki etmedi.

Bazen bende de boşta RAM kullanımı uçuyor. Fakat genellikle normal. Arkada gereksiz çalışan saçma Microsoft servislerinin gazabına uğruyor olabilirsiniz, şu zımbırtı yardımıyla çözmüştüm durumu. Şu an bende boşta RAM kullanımı 3,2-3,8 GB arası takılıyor.
Yine çoktur.
1681805288593.png

Hocam orijinal sürüm mü yoksa modlanmış bir versiyon mu acaba? Windows 10 bile olsa arkada en az 150 tane işlem çalışıyordu ben kullanırken. Sizde sadece 51 işlem var.
Orijinal. Kendim kullanmadığım hizmetleri devre dışı bıraktım. Windows 11'de de yaptım bunu ama düzelmedi, üstüne çalışmadı bile.

Orijinal. Kendim kullanmadığım hizmetleri devre dışı bıraktım. Windows 11'de de yaptım bunu ama düzelmedi, üstüne çalışmadı bile.

Anlıyorum ama yakın zamanda bir RAM eklemesi daha yapmayı düşünüyorum. Tam bilgim olmayan hizmetleri kapatıp uğraşmak istemiyorum. Teşekkür ederim yine de.

Yani ben de 8 gb ile kullanıyordum Windows 11 betasından beri, sizin aldığınız sorunları almadım hiç. Yağ gibi akmıyor tabii, arada takılmalar oluyordu ama sizin laptop ile alakalı bir durum galiba.

Yani ben de 8 GB ile kullanıyordum Windows 11 betasından beri, sizin aldığınız sorunları almadım hiç. Yağ gibi akmıyor tabii, arada takılmalar oluyordu ama sizin laptop ile alakalı bir durum galiba.

Bilemiyorum hocam olabilir. Zaten ekran kartıda tam performansta kullanılmıyor. Sürekli %60 civarlarında biraz araştırdım Nitro'larda tek kanal RAM ile böyle olduğunu çift kanal yaptığımda düzeleceği yazıyor.

Bilemiyorum hocam olabilir. Zaten ekran kartıda tam performansta kullanılmıyor. Sürekli %60 civarlarında biraz araştırdım Nitro'larda tek kanal RAM ile böyle olduğunu çift kanal yaptığımda düzeleceği yazıyor.
Ekran kartını nerde test ettiğinize göre değişir bence. Yoğun GPU kullanan bir oyunda bakmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı