Windows 11'de OneDrive nasıl kapatılır?

Artık bir şey indiremiyor değil yedekleyemiyor olacaksın. Eğer hiç kullanmıyorsan direkt uygulama yöneticisinden OneDrive'yi sil. Çok da işe yarayan bir uygulama da sayılmaz. Kapatmak istiyorsan gizli simgeler kısmından OneDrive'ye tıkla ve yedekleme ayarları kısmından hepsini durdur.
Bu arada ss de olan yerleri kapattım bir anda uygulamalar gitti sonra açtım geri geldi nedendir?

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-07_002513591.png
    resim_2023-08-07_002513591.png
    32,4 KB · Görüntüleme: 98
Onedrive'yi aşağıdaki şekilde kapatabilirsiniz. @Strawfury
En sağlıklı kapatma yöntemi budur.

Önce onedrivenin ayarlarına girerek bir iki basit ayar yapmanız, akabinde başlangıçta çalışmayı da devre dışı bırakmanız halinde tekrar açılsa bile , hatta kapatmasanız bile sorun çıkmaz.

1-) One drive ayarlarına girin. Sol tarafta hesap sekmesine tıklayın. Klasör seçe tıklayın. Desktop, documents ve pictures çentiklerini kaldırın. Diğerlerini olduğu gibi bırakın. tamam deyin.

2-) Sol tarafta eşitle ve yedekle sekmesine girin. Yedeklemeyi yöneti seçin ve eşitlemeleri kapatın.

Hangi ayarın önce yapıldığı farkediyor. Hatırladığım kadarı ile bu sırada olması lazım. İşlem başarısız olursa önce 2 yi sonra 1 i yapın. Başarısız işlem soruna sebep olmuyor.
İyi Geceler...

Dosya Ekleri

• ___One drive.JPG
    ___One drive.JPG
    58,8 KB · Görüntüleme: 89
Bu arada ss de olan yerleri kapattım bir anda uygulamalar gitti sonra açtım geri geldi nedendir?
Masaüstüne de Dosyalarım Nerede? adlı bir dosya gelmiş olması lazım. Bazen gelmiyor. Masaüstü yolu OneDrive içerisindeydi, OneDrive'yi kapatınca yeni bir Masaüstü yolu oluştu. Dosya gezginini açıp C:>kullanıcılar>adınız kısmına girin, OneDrive klasörünün içini açın. Masaüstündeki ve belgelerdeki dosyalarınızı tekrar atın.

Onedrive'yi aşağıdaki şekilde kapatabilirsiniz. @Strawfury
En sağlıklı kapatma yöntemi budur.

Önce onedrivenin ayarlarına girerek bir iki basit ayar yapmanız, akabinde başlangıçta çalışmayı da devre dışı bırakmanız halinde tekrar açılsa bile , hatta kapatmasanız bile sorun çıkmaz.

1-) One drive ayarlarına girin. Sol tarafta hesap sekmesine tıklayın. Klasör seçe tıklayın. Desktop, documents ve pictures çentiklerini kaldırın. Diğerlerini olduğu gibi bırakın. tamam deyin.

2-) Sol tarafta eşitle ve yedekle sekmesine girin. Yedeklemeyi yöneti seçin ve eşitlemeleri kapatın.

Hangi ayarın önce yapıldığı farkediyor. Hatırladığım kadarı ile bu sırada olması lazım. İşlem başarısız olursa önce 2 yi sonra 1 i yapın. Başarısız işlem soruna sebep olmuyor.
İyi Geceler...
deneyeceğim bir de bişey soracağım onedrive %95 doluluğa ulaşmış ve şöyle bir uyarı geldi uyarı da onedrive dolarsa e posta alamaz veya atamazsınız diyordu bu gmail için de geçerli mi?
yani ben onedrive dolunca e posta atamayacak veya alamayacak mıyım?

@Strawfury Posta kutunuz da OneDrive alanınıza dahil olduğu için eğer OneDrive alanınızı doldurursanız Microsoft mailiniz ile posta gönderemeyecek veya alamayacaksınız. Gmail ile hiçbir alakası yok. Dosyalarınızı bilgisayarınıza aldıktan sonra yedeklenmiş dosyaları silerseniz böyle bir şey de yaşamayacaksınız.

İnternet tarayıcınız (edge) üzerinden email(outlook) hesabınıza girin. Sol tarafta bulut(Onedrive)simgesi göreceksiniz. Tıklayın ve online onedrive hesabınıza girin. Hepsini ya da gerekli gördüklerinizi harddiskinize(bilgisayarınıza) indirin. Akabinde online onedrive hesabınızda bulunan dosyaları silerek boşaltın. Sağlıklı ve temiz yöntem budur.

EK: Doluluğun gmaille ilgisi yok, gmail hesabınızı herzaman ve herşekilde kullanabilirsiniz.

Hocam kökten kaldırmak istiyorsanız bu dosyayla kaldırabilirsin ben öyle kullanıyorum.
başka bir arkadaş açıklamış eğer o olmazsa deneyeceğim

@Strawfury Posta kutunuz da OneDrive alanınıza dahil olduğu için eğer OneDrive alanınızı doldurursanız Microsoft mailiniz ile posta gönderemeyecek veya alamayacaksınız. Gmail ile hiçbir alakası yok. Dosyalarınızı bilgisayarınıza aldıktan sonra yedeklenmiş dosyaları silerseniz böyle bir şey de yaşamayacaksınız.
Sağolun bir şey daha soracağım da benim outlook uygulaması ve microsoft store a bağladığım e posta gmail. OneDrive dolarsa yine gelecek değil mi mail? bu etki etmez değil mi?

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-09_225118946.png
    resim_2023-08-09_225118946.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı