Çözüldü Windows 11'den 10'a geçince BitLocker açık gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gamer_Hako.TR

Hectopat
Windows 11 kullanıyordum ve beğenmediğim için 10'a dönmeye karar verdim. Windows 10'u USB ile formatladım, ancak C diski seçince uyarı aldım. Formatı durdurup C'nin BitLocker ayarını askıya aldım ve formatı gerçekleştirdim. Format sonrası Windows 10 ve 11'den birini seçmem gerekti, 11'i seçtim ve şu an tüm disklerde BitLocker olduğu için Windows 11'e dönemiyorum. BitLocker'i nasıl kaldıracağımı veya 11'e nasıl geri dönebileceğimi bilmiyorum.

Çözüm
Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > BitLocker sürücü Şifrelemesi.
Buradan hangi sürücülerde şifreleme varsa kapatın.

Windows 10'e geçtiğim için şifreleri değiştiremiyordum, ama sorunu çözüdüm Sign in to your account
Buraya giriş yapınca disklerimin BitLocker şifrelerini gösterdi, disk yöneticisinden disklere harf yolu atayıp, bu bilgisyardan disklere tıklayınca bulduğum şifreleri girdim ve sorun çözüldü, bir an endişeye kapıldım 1 TB'lik oyun var ve tekrar yüklemek istemiyorum.

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > BitLocker sürücü Şifrelemesi.
Buradan hangi sürücülerde şifreleme varsa kapatın.

Windows 10'e geçtiğim için şifreleri değiştiremiyordum, ama sorunu çözüdüm Sign in to your account
Buraya giriş yapınca disklerimin BitLocker şifrelerini gösterdi, disk yöneticisinden disklere harf yolu atayıp, bu bilgisyardan disklere tıklayınca bulduğum şifreleri girdim ve sorun çözüldü, bir an endişeye kapıldım 1 TB'lik oyun var ve tekrar yüklemek istemiyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı