Windows 11'e Intel VMD Desteği Eklensin!

Yeni PC kurdum ASUS ROG STRIX B760 Gaming Wi-Fi anakart aldım BIOS Update yaptım format atacağım disk sürücüleri görünmüyor VMD'yi kapatıyorum görünüyor laptopta başıma gelmişti ama masaüstünde ilk kez böyle bir şey görüyorum.
VMD'yi kapatmanın bize zararı var mı onu da bilmiyorum ama laptopta VMD kapatip format atınca mavi ekran alıyordum kullanırken VMD surucusunu tanımlayınca almıyordum vallahi şu an yeni PC kurduğuma pişmanım eski Z490 anakartımda böyle bir şey yoktu @Recep Baltaş

Microsoft ve Intel iki koca şirket olmasına rağmen aralarında iletişim eksikliği var ve bu yüzden ne Windows 10 ne de 11'de VMD destği var. Bu eksiklikten dolayı kurulumda diskler gözükmüyor. Çözüm? Ya BIOS'tan VMD'yi kapatacaksınız ya da VMD sürücüsünü USB'ye koyacaksınız...

Bu aptallığın son bulması için bugün Microsoft'a geri bildirimde bulundum. Insider kullanıcısı olanlar lütfen geri bildirime oy versin, yorum yapsın!

Sevgiler
Sonuna kadar haklısınız recep hocam hiç hesapta yokken Insidera geçesim geldi.
Saçmalığın bir parçası ise bazı laptop üreticileri kendi VMD driverlarını siteden kaldırmış.
Daha da saçması INTEL ARŞİVİ AÇILMIŞ DRİVERI KENDİ SİTESİNDEN KALDIRMIŞ.

Hocam Allah'a şükür HP kullanıyorum kendi sitesinde bütün VMD sürücüleri var. Bir de Intel bu VMD saçmalığını neden çıkardı ki bilgisayarıma sürücüsü olmadığı için Windows 8.1 veya 7 kuramıyorum sürücüleri gözükmüyor.

Hocam Allah'a şükür HP kullanıyorum kendi sitesinde bütün VMD sürücüleri var. Bir de Intel bu VMD saçmalığını neden çıkardı ki bilgisayarıma sürücüsü olmadığı için Windows 8.1 veya 7 kuramıyorum sürücüleri gözükmüyor.
VMD saçmalık değil bir şart.

Evet VMD Desteğinin gelmesi şart. Konuyu hortlatalım ve oynayalım getirsinler derim. Windows Core yamalana yamalana yalama oldu zaten..

Geri
Yukarı