Windows 7 Desteği Sona Ermiştir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Nereden uydurdunuz korsan oyun kullandığımı?
  2. Ne zamandan beri virüsle ilgili konu açtım?
  3. Konularıma mesajlarıma bakarsanız zaten Playstore, Origin, Steam gibi yerlerden oyun aldığımı görürsün.
Windows konusunda sizin desteği kesmenizi haksız buluyorum çünkü halen Windows 7 kullananlar var ve bunlar orijinal yazılım alamayabilir. Bende Windows 7'nin orijinali var ancak Windows 8'i alamadığımdan dolayı kaçak kullanıyorum. Windows 10 da aynı olay yapılırsa 7'den yükseltme için ne güzel, size hak veririm ama yapmazlarsa hem orijinal kullan deyip hemde desteği keserseniz o zaman gene haksız bulurum. Umarım dediğimi anlamışsınızdır.
Yanlış anladın beni. Ben onu ortaya attım. Görüyoruz ki virüslerden dolayı konu açanların %99'u korsan yazılım kullandığı için açıyor. Size virüs hakkında konu açtınız demedim ama korsan kullanıp birde burada bize artistlik taslayanlaraydı lafım.

Bu arada tahminimce Windows 7 to Windows 10 upgrade konusunda Microsoft bir kampanya daha yapacaktır diye düşünüyorum zira XP'den sonra 7'ye akın artmıştı.

Yeterince tecrübe edinmemişsin demek ki :) Senden daha uzun süre 7 ve yine senden daha uzun süre 8 ve 8.1 kullandım ve kesinlikle 8.1 çok daha stabil 7'den.

Ben deneyimlediğim süreyi yazmadım, neye göre benden daha fazla tecrübeye sahip olduğunuzu söylüyorsunuz orasını anlayamadım. Bunun belli bir kıstası yok. Ayrıca bunun süreyle de alakası yok eğer bunu kastediyorsan. Fakat şunu söyleyebilirim donanımın ne kadar iyiyse işletim sisteminden o kadar az şikayet edersin. E malum her insan i7 veya i5'li bilgisayara sahip değil, o yüzden işletim sistemini deneyimlerken ve test ederken bunlara daha çok dikkat etmen gerekir. Neyse bunu uzatmaya gerek yok, sana göre Windows 7 kötüdür, bana göre ise 8 den iyi diyorum ben. Güvenlik açığı olmayan sistem yok gibi bir şey. Belki Linux sayılabilir. Bu biraz da sizin kullanımınıza bağlıdır. İnsanlar yeni bilgisayar almak istediğinde mecburen bilgisayara yüklü olarak Windows 8 geliyor. Destek süresini belirleyen de Microsoft olduğuna göre ne kadar özgür kullanıcıyız orası tartışılır. Bunların ışığında olaya bakarsak ben Windows 8'i severek kullanan insan sayısının Windows 7'den az olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben deneyimlediğim süreyi yazmadım, neye göre benden daha fazla tecrübeye sahip olduğunuzu söylüyorsunuz orasını anlayamadım. bunun belli bir kıstası yok. Ayrıca bunun süreyle de alakası yok eğer bunu kastediyorsan. Fakat şunu söyleyebilirim donanımın ne kadar iyiyse işletim sisteminden o kadar az şikayet edersin. E malum her insan i7 veya i5'li bilgisayara sahip değil, o yüzden işletim sistemini deneyimlerken ve test ederken bunlara daha çok dikkat etmen gerekir. Neyse bunu uzatmaya gerek yok, sana göre Windows 7 kötüdür, bana göre ise 8 den iyi diyorum ben. Güvenlik açığı olmayan sistem yok gibi bir şey. Belki Linux sayılabilir. Bu biraz da sizin kullanımınıza bağlıdır. İnsanlar yeni bilgisayar almak istediğinde mecburen bilgisayara yüklü olarak Windows 8 geliyor. Destek süresini belirleyen de Microsoft olduğuna göre ne kadar özgür kullanıcıyız orası tartışılır. Bunların ışığında olaya bakarsak ben Windows 8'i severek kullanan insan sayısının Windows 7'den az olduğunu düşünüyorum.
Tamamen desteksiz sallıyorsun. En adi donanıma bile (Pentium D 4, Atom'un ilk modelleri) Windows 8 kurup çatır çatır çalıştırdım ve önceki kurulu olan Windows 7'den kat kat daha hızlıydılar. Makineler artık nefes ALABİLİYORLARDI! Alınan updatelerde bile sorun oluşmuyordu. Hatta 8 tüm sürücüleri kurmuş ben elimle sürücü bile kurmamıştım.

Sonuç olarak artık 7 öldü, bunu öğrenin!

Tamamen desteksiz sallıyorsun. En adi donanıma bile (Pentium D 4, Atom'un ilk modelleri) Windows 8 kurup çatır çatır çalıştırdım ve önceki kurulu olan Windows 7'den kat kat daha hızlıydılar. Makineler artık nefes ALABİLİYORLARDI! Alınan updatelerde bile sorun oluşmuyordu. Hatta 8 tüm sürücüleri kurmuş ben elimle sürücü bile kurmamıştım.

Sonuç olarak artık 7 öldü, bunu öğrenin!
Bizim için ölmedi daha.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı