Çözüldü Windows 7 Ekran Donma ve Mavi Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Patates23

Hectopat
Bilgisayarımı yaklaşık 2 yıl önce aldım ve aldığım günden beri Windows 10 kullanıyordum fakat sık sık mavi ekran alıyordum, birkaç programla bilgisayar parçalarını kontrol ettim bir sıkıntı çıkmayınca. Galiba ben Windows'u eksik kurdum dedim ve bilgisayarı bir bilgisayarcıya yollayıp Win7 kurdurttum fakat mavi ekranlar devam ediyor. Üzerine bilgisayar durup durupken kitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum. Bu kilitlenmeler çok rastgele yaşanıyor. Aynı şekilde mavi ekranlar da, bazen oyunda, bazen Google'da gezerken, bazen hiçbir şey yapmıyorken altta oyun inerken durup dururken ekran kitleniyor ve mavi ekran alıyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

Not: Driver Booster 4 ile tüm driverleri güncelledim.

Minidump dosyası: Minidump İbrahim Çağlar Çınar.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster ile güncellediysen sorun almaman gerekirdi. (!)
Bilgisayarını Windows 10'a geri getir ilk önce.
Sisteme Memtest +86 ile RAM taraması yaptırın, hatalardan birisi RAM ile alakalı.
Ekran kartı kaynaklı mavi ekran sorununuz da var. Temiz kurulum ile Windows 10 kurduktan sonra sürücülerinizi donanım kimlikleri ile web sitelerinden kurun.
Sistemde gereksiz yazılım barındırmayın. Virüs sisteminiz Kasper gibi kendini ispatlamış markalar olsun.

Driver Booster Çöptür. Format atın. Tekrar hata alırsanız dosyaları paylaşın.

Zaten format attım. Sorun devam ettiği için buraya konu açtım.

Driver Booster ile güncellediysen sorun almaman gerekirdi. (!)
Bilgisayarını Windows 10'a geri getir ilk önce.
Sisteme Memtest +86 ile RAM taraması yaptırın, hatalardan birisi RAM ile alakalı.
Ekran kartı kaynaklı mavi ekran sorununuz da var. Temiz kurulum ile Windows 10 kurduktan sonra sürücülerinizi donanım kimlikleri ile web sitelerinden kurun.
Sistemde gereksiz yazılım barındırmayın. Virüs sisteminiz Kasper gibi kendini ispatlamış markalar olsun.

Ekran kartının driverini kurarken aldım ilk mavi ekranı aldım.
Bilgisayarcının hatalı kurduğunu sanmıyorum fakat Windows 7'yi korsan kurduğu için sıkıntı çıkmış olabilir mi ?

Hayır, Driver Booster'dan sonra format atmadım. Kendim format atma şansım da yok. Elimde hazır USB bellek yok. Windows 7 ile Windows 10 ile arasında nasıl bir fark var ?

1 ay sonra üniversiteye başlayacağım. Bu sebepten ötürü sıkıntıların sebebi yazılımsal değilse hiç uğraşmak istemiyorum. Üniversite başlarken parçaları söküp garantiye vereceğim. Mavi ekranların sebebi yazılımsal mı yoksa parçalarda mı sıkıntı var ?

Denemeden bilemeyiz.
Denemek için de illaki format atmak şart diyorsunuz.

@JaroxJamaica Format atmadan önce mavi ekran sorunları devam ederken RAM lerimi memtest86 ile kontrol etmiştim, hatta RAM leri tek tek taradıktan sonra diğer sokete takıp yine taradım. Yine de bir problem yok demişti. Yanlış taramış olma ihtimali % kaç olabilir ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı