Windows 7 kurulu bilgisayara ayrıca Windows 8 yükleyemiyorum

ozkan61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Benim bilgisayarımda windows 7 var ve ayriyetten windows 8 yüklemek istiyorum, ancak;

Öncelikle bilgisayarda tek disk vardı ve windows 8 için diski böldüm (formatsız). Daha sonra;

UEFİ modunda yüklemek istediğimde boot yapınca windows direk win7 de açılıyor.

UEFİ'siz boot yaptığımda ise yüklenecek sürücüyü seçtiğimde ileri seçeneği kapalı. Hata ise şöyle birşey;

"windows bu diske yüklenemez. seçilen disk gpt formatında".

Araştırdım ve çözümün tüm diskleri silip formatlamak olduğunu söylüyorlar ancak ben win7'yi silmek istemiyorum. win8'de çalışmayan programlar yüklü orda.

Acaba istediğim şey yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8'de çalışmayan programlar kısmını anlayamadım ? Yaptığın iş gereksiz, yinede bana düşmez bunu söylemek.

Windows 8 yüklemeye çalışmanızın sebebini de anlayamadım Windows 8.1 pro varken.

Şimdi iş gereği bazı programların yüklü olması lazım mesela Abaqus, Aansys gibi analiz programları. Bunları bazıları win8 de sorun çıkarıyor galiba ki adamlar Win7'ye düşürmüşler. Çünkü aksi takdtirde çok gereksiz bir şey Win8 ya da 8.1 varken 7 yüklemek. Win 8.1 değil de 8 yüklememin nedeni bilgisayarın 8.1'e uyumlu fazla driverı yok sitesinde sonra driver sıkıntısı çekmek istemiyorum o işten azım yandı çok.

Benim bilgisayarım içinde Windows 8 veya 8.1 driverı yok, Microsoft Update kendisi kuruyor zaten driverlarını.
Programlara gelince onları dert etme çalışacaktır temiz yedeğini alıp Windows 8.1 pro kur rahat edeceksin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı