Windows 7 lisansı Windows 11'de çalışır mı?

Eskiden bir ara Windows 7 lisansı Windows 10'da geçiyordu. Şimdi ne durumda bilmiyorum ama Windows 7 halihazırda desteği kesilmiş bir işletim sistemi olduğu için böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmaz, Windows 11'e geçip internetten uyguna lisans anahtarı alabilirsin fakat sistemin nedir? Eğer iyi değilse Windows 8.1'e geçmeni öneririm, Windows 11'e değil.

Çalışmaz, Windows 11'e geçip internetten uyguna lisans anahtarı alabilirsin fakat sistemin nedir? Eğer iyi değilse Windows 8.1'e geçmeni öneririm, Windows 11'e değil.

Sistemi kötü ise 7'de kalsın. Benim kötü. 8.1 ve 7'de daha iyi performans alıyordum.

Hayır; Microsoft, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile birlikte Windows 7 ve Windows 8.1 ürün anahtarların Windows 10'u etkinleştirmesine izin verdi. Bu, sürüm 1607 üstü Windows 10 sürümleri, uygun Windows 7 ya da Windows 8.1 anahtarları girilerek etkinleştirme yapılmasına olanak sağlar fakat bunun gerçekleşmesi için anahtarın kayıtlı olduğu cihazın en az bir kere Windows 10'a yükseltme yapması gerekiyor. Bu sayede anahtar Windows 10 imzası taşıyabilir.

Windows 10 ile Windows 11 birbirini aynı tanıttığı için Windows 10 imzalı bir Windows 7 anahtarı, Windows 11'i de etkinleştirebilir.

Hayır; Microsoft, Windows 10 yıl dönümü güncellemesi ile birlikte Windows 7 ve Windows 8.1 ürün anahtarların Windows 10'u etkinleştirmesine izin verdi. Bu, sürüm 1607 üstü Windows 10 sürümleri, uygun Windows 7 ya da Windows 8.1 anahtarları girilerek etkinleştirme yapılmasına olanak sağlar fakat bunun gerçekleşmesi için anahtarın kayıtlı olduğu cihazın en az bir kere Windows 10'a yükseltme yapması gerekiyor. Bu sayede anahtar Windows 10 imzası taşıyabilir.

Windows 10 ile Windows 11 birbirini aynı tanıttığı için Windows 10 imzalı bir Windows 7 anahtarı, Windows 11'i de etkinleştirebilir.

Ben Windows 10'a yükseltmedim hiç direkt 7'den 11'e geçtim. Şunu belirteyim USB ile format atmadım direkt hiç veri kaybı olmayan yöntem ile yaptım. Masaüstündeki dosyalarım bile duruyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı