Windows 7 Masaüstü Donma Sorunu

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Yetkililerden destek alamayacağım ama üyelerden alayım dedim. Bilgisayar açılıyor masaüstüne geliyorum herhangi bir uygulamaya tıklıyorum ve masaüstü donuyor sadece fareyi hareket ettirebiliyorum. Hiçbir şey yapamıyorum. Böyle programı sonlandır tarzı şey de çıkmıyor ekranda.

Denediğim çözümler;
BIOS pilini çıkartıp bekledim ve taktım sorun aynı.
BIOS'u kontrol ettim her şey default ayarlarda.
Güvenli moddan msconfig üzerinden gerekli olmayan her şeyi kapattım başlatma kısmından.
İşlemci serin bir biçimde çalışıyor. Fan montajı doğru. Isınma yok.
Onboard görüntü alınca da donma sorunu.
Farklı RAM ile denedim sonuç yine aynı.

Anakartta bir sorun olabilir mi?

Bu arada dün kasayı temizlemiştim ve işlemcinin fanını takmayı unutmuşum. İşlemci fanı çalışmadan işlemci yaklaşık 3-4 saat çalıştı bilgisayar açık iken ve feci donmalar yaşanıyordu. Daha bugün farkettim kasaya göz gezdirdiğimde. Sonradan taktım şu an serin bir biçimde çalışıyor. Hatta bilgisayarı okuldan dönünce açtığımda farketmiştim. Farketmeden önce bilgisayar çok fazla ısındığından 3-4 kere kapandı.

Sistem özelliklerini yazarsanız birşeyler söyleyebiliriz, sisteminizi bilmeden yorum yapamayız.
Şu an asıl kullandığım sistemden yazıyorum bunda sorun yok diğer PC'nin RAM'lerini taktım. Yani RAM'ler sorunsuz.

Sempron 145.
Athlon X2 4450E yaptım, bunu varsayılan yapınca da aynı donma sorunu devam ediyor
MSI MS760GM-P21
4 GB RAM
HD 5450
350W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yükleyip healt kısmından bir resim paylaşır mısın ?
Sorun çözüldü şans işi anlamadım. Bilgisayarın BIOS'unu tekrar bir kurcaladım. Daha sonra güvenli modda çalıştırıp msconfig üzerinden başlatma kısmından her şeyi kapattım. Hizmetler bölümünden de Windows servisleri hariç hepsini kapattım. Denemiştim bundan önce ama olmamıştı. Şimdi oldu. Yine de sağlık testi yapıp atacağım.
Bunu yükleyip healt kısmından bir resim paylaşır mısın ?
366499

Son düzenleme:
Birde eror scan taraması yapar mısın ?
HDD gerçekten aşırı yavaş. Kanser etti diyebilirim. Şu anlık 1 saat 26 dakika da 238 GB okuyabildi. Tamamlanınca güncelleyeceğim.
366830

Birde eror scan taraması yapar mısın ?
Şaşırtıcı bir şekilde hiç hasar görmedim. Bu HDD en az 4-5 yıllıktır.
366840

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı