Windows 7 mi Windows 8 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kral™

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD A8 5600K
  • Güç Kaynağı: 230W, Değiştirmeli miyim?
  • RAM: 4 GB Tek modül Kingston
  • Anakart: ASUS A55BM-A
Bu Ssisteme Windows 7 mi kurulmalı Windows 8 mi?
Şu an Windows 7 kullanıyorum, hiç bir sıkıntım yok. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz iki işletim sistemi için de sıkıntı çıkarmayacaktır. İkisi de güncelleme alan çok eski sayılamayacak sistemler. Fakat şu da bir gerçek ki Windows 8 sistem kaynaklarını Windows 7'ye göre daha tutumlu kullanıyor.Yani daha hafif ve seri.

Bu işlerden çok çok fazla anlamıyorum ama kendi formatımı kendim atıyorum. Windows 8, Windows 7'den daha yeni olduğu için pek sorun olacağını sanmıyorum. Windows 8'in performansından, Windows 7 ile ya aynı performansı alacaksın ya da daha yüksek performans alırsın diye düşünüyorum. Yine de daha iyi bilenlerin yorumlarını beklemelisin.

Windows 8 attım beğenmedim, henüz herşeyi desteklemiyor. Geri Windows 7 ultimate attım. :)

Win 8 attım beğenmedim daha henüz herşeyi desteklemiyor geri win 7 ultimate attım :)
Bu konuda yanılıyorsunuz beğenmeyebilirsiniz ama Windows 8'in desteklemediği oyun, program v.s. yok gibi. :) Tabi son karar size ait neyi isterseniz onu kurabilirsiniz.

Geçenlerde Windows 7'nin desteği bitti. (Sadece güvenlik güncelleştirilmeleri gelecek.) Bu yüzden hem de güncellik açısından Windows 8.1 tavsiye ediyorum.

Durumu sana şöyle açıklayım.Windows 8 daha yeni olduğu için tercih edilmelidir.Ancak ben sana Windows 8.1 öneriyorum.Sanırım senin Apu'n Dx 12 desteklemiyecek.Windows 8 e lisanslı olarak geçtiğinde Dx 12'nin kullanıma geçeceği Windows 10 a ücretsiz olarak sahip olabileceksin ama sana başta dediğim gibi Apu'n Dx 12 desteklemiyeceği için Win 8' e geçmen pek fark yaratmıyacakdır.

Kesinlikle Windows 8.1 kurun. Desteklememe olayları güncellemelerle çözülüyor, siz güncel tutun yeter.

@kereviz2 DirectX 12 desteklemese de çalışır. Yanlış bilgi vermeyin. DirectX 11 kullanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı