Windows 7 vs Windows 11

5-6 kez şans verdim Windows 11'e her geçtiğimde aynı problem ve hatalar hata yığını Windows 11 pişmanlıktır.

11. nesil işlemcide Windows 10 11'den çok daha iyi performans gösteriyor bende mi sorun var anlamadım.

Bir de hocam çok farklı işlemcilerden bahsediyoruz burada benim o sizinki benimkine göre Allah bilir kaç katıdır.

Ben inanmıyorum size, kusura bakmayın.

Vallahi bende size inanmıyorum sizde kusura bakmayın direkr çöptür demeniz saçma mesela sistem neydi belki de siz deneyimlerlen sisteminiz o işlemciye uygun değildi benimki gibi.

Şanslıymışsınız hocam ben de masaüstünde bile ara çubuğu takılarak açılıyordu.

Vallahi bilgisayarcı ya gösterdim bana diyordu normalde bu işlemcinin 11 iyi masaüstü perf boş ver açmaması lazım diyordu benim bilgisayar biraz garipti.

Vallahi bende size inanmıyorum sizde kusura bakmayın direkr çöptür demeniz saçma mesela sistem neydi belki de siz deneyimlerlen sisteminiz o işlemciye uygun değildi benimki gibi.

Vallahi bilgisayarcı ya gösterdim bana diyordu normalde bu işlemcinin 11 iyi masaüstü perf boş ver açmaması lazım diyordu benim bilgisayar biraz garipti.
Evet garip hocam windows 11 çalıştırması o işlemcinin

Günümüze göre değerlendirirsek desteği olmadığı için Windows 11, ancak sistemleri kendi zamanına göre değerlendirirsek kesinlikle Windows 7.

İlk olarak içerdiği tasarım 2009 yılı için gerçekten güzel ve üstelik bu sistem Vista'nın pürüzlerini gidermek için 2 yıl sonra çıktı.

Kaynak tüketimi olarak da daha Microsoft'un kaynakları sömürmediği, tonla tanılama verisi toplamadığı güzel zamanlardayız.

Tasarım biçmine bakarsak 2012'den sonra herkesin plastik gibi tasarım yaptığı Flat Design'lar yerine benim en çok sevdiğim tasarım biçimi olan Frutiger Aero kullanılıyor. Baktığınız her bir arayüzün kendi verdiği bir "duygusu" var.

Arayüzden bahsediyorduk, işbu arayüz aynı zamanda ses efektleriyle donatılmış. Hala klasör açtığımda gelen o sesi özlüyorum, ya da bilgisayar açıldığında gelen sesi.

Burada anlattıklarımdan yola çıkarak aslında Microsoft, Windows 7 ile nostaljiyi çok güzel yapmıştı, içindeki sample müzikler/videolar da buna kesinlikle katkı sağladı ve bu sayede belki de 4-5 yıl sonra unutulacak sistem efsane oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı