Windows 8.1 broadcom 802.11n wifi sınırlı sorunu

Kerim Mert

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bugün Windows 8'den Windows 8.1'e geçiş yaptım wifi'ye bağlandığımda sınırlı bağlantı oluyor. Ethernet kablosuyla bağlantı gerçekleşiyor Windows 8 de böyle bir problem yoktu, aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp güncel driverini yükledim olmadı. Ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum?

Notebook:
-Hp pavilion g6 1152st
-Ram:4gb
-İşlemci:intel pentium b940
-Wifi kartı: broadom 802.11n

Bir hatam olduysa affınıza sığınırım iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programı kurdum. Windows ağ bölümünden wifi bağdaştırıcısının ismine,özelliklerine baktım lakin sizin söylediğiniz gibi bir model adı yok.

AR ile başlayan kodlar Atheros Qualcomm'a aittir. Broadcom'a ait değil. Broadcom kartlarla problem yaşayan çok kişi var. Normalde sizin Windows 8'de de sorun yaşamamanız ilginç.

Hangi güç seçeneğini kullanıyorsunuz? Sağ alt köşede pil simgesine tıklayın. Buradan diğer güç seçeneklerine tıklayın. Sol tarafta bilgisayarın uyku moduna geçme ayarlarını değiştir'e tıklayın. Burada gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıklayın. Açılan pencerede kablosuz bağdaştırıcı ayarları sonra güç tasarruf modu'na tıklayın. Pilde ve prizde en yüksek performans olarak ayarlayıp uygula ve tamam deyin.

Yine sağ alt köşede bağlantı simgesine sağ tık yapıp ağ ve paylaşım merkezini aç'a tıklayın. Sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'e tıklayın ve açılan pencerede Wi-Fi üzerinde sağ tık yapıp özellikler'e tıklayın. Burada yapılandır'a tıklayıp güç yönetimi sekmesine tıklayın. Buradaki güç tasarrufu sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutusundaki işareti kaldırıp tamam deyin. Bir de bu şekilde deneyin bakalım.

Yalnız söylediğim gibi broadcom kartlardan genelde bir memnuniyetsizlik söz konusu. Düşük sinyal alma ya da bağlantı kurmada zorluk çekme gibi çok sorun yaşayan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
AR ile başlayan kodlar Atheros Qualcomm'a aittir. Broadcom'a ait değil. Broadcom kartlarla problem yaşayan çok kişi var. Normalde sizin Windows 8'de de sorun yaşamamanız ilginç.

Hangi güç seçeneğini kullanıyorsunuz? Sağ alt köşede pil simgesine tıklayın. Buradan diğer güç seçeneklerine tıklayın. Sol tarafta bilgisayarın uyku moduna geçme ayarlarını değiştir'e tıklayın. Burada gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıklayın. Açılan pencerede kablosuz bağdaştırıcı ayarları sonra güç tasarruf modu'na tıklayın. Pilde ve prizde en yüksek performans olarak ayarlayıp uygula ve tamam deyin.

Yine sağ alt köşede bağlantı simgesine sağ tık yapıp ağ ve paylaşım merkezini aç'a tıklayın. Sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'e tıklayın ve açılan pencerede Wi-Fi üzerinde sağ tık yapıp özellikler'e tıklayın. Burada yapılandır'a tıklayıp güç yönetimi sekmesine tıklayın. Buradaki güç tasarrufu sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutusundaki işareti kaldırıp tamam deyin. Bir de bu şekilde deneyin bakalım.

Yalnız söylediğim gibi broadcom kartlardan genelde bir memnuniyetsizlik söz konusu. Düşük sinyal alma ya da bağlantı kurmada zorluk çekme gibi çok sorun yaşayan var.

Söylediklerinizi uyguladım. Yalnız en son yapılandır bölümünde güç sekmesi bulunmamakta. Orada sadece genel, gelişmiş, sürücü, ayrıntılar ve olaylar sekmesi bulunmakta.

Söylediklerinizi uyguladım. Yalnız en son yapılandır bölümünde güç sekmesi bulunmamakta. Orada sadece genel, gelişmiş, sürücü, ayrıntılar ve olaylar sekmesi bulunmakta.

Bilgisayar sağ tık yapıp yönet dediğinizde aygıt yöneticisi'nde ağ bağdaştırıcıları'na tıkladığınızda ve burada broadcom üzerinde sağ tık yapıp özellikler dediğinizde çıkıyor mu?

Pencerede sekmeler eksik. Genel, gelişmiş, sürücü, ayrıntılar, olaylar, kaynaklar ve en sonda güç yönetimi şeklinde sıralanıyor. Windows'unuz orjinal mi? İnternetten mi indirdiniz?

Buradan MSDN sürümlerinden indirdim, ama Wi-Fi 'nin çalışıp çalışmayacağı belli olmadığı için henüz etkinleştirmedim. Fakat atladığım bir yer var. Benim kurumsal lisansım mevcut. Bunu birkaç gün önce notebook'a daemon tools üzerinden temiz kurlum yapmadan yüklemiştim. Bu sürümde Wi-Fi çalışıyordu lakin her zaman bu lisansı kullanamayacağım için indirdiğim bu sürümü kurdum. Etkinleştirmediğim için mi bu sorunlar ? Kurumsal lisans hariç hiçbir Windows 8.1 sürümünde Wi-Fi çalışmadı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı