Windows 8.1 Ekran Parlaklığı Sorunu

yunusekmekci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Windows 8.1 işletim sistemi ve nVidia Geforce GT650M ekran kartına sahip MSİ GE60 0NC bilgisayarımın ekran parlaklığını değiştiremiyorum.

DENEDİĞİM ve İŞE YARAMAYAN YÖNTEMLER
  • Fn kombinasyonu ile değişmiyor.
  • nVidia'nın en güncel sürümü (344.60) ve MSİ'ın önerdiği sürüm (311.15) ile değişmiyor.
  • Denetim Masası Ekran Parlaklığı ayarından değişmiyor.

Aklına başka çözüm gelen var mı?

Monitörün önündeki parlaklık ve karşıtlık düğmeleri. Bazı monitörlerde parlaklık ve karşıtlık denetimleri öndedir ve aşağıdaki görüntüde gösterilen standart semboller kullanılır.
  • Ekran menüsü. Ekran menüsünü kullanarak ve ardından menüde parlaklık ve karşıtlığı ayarlayarak bazı ekranların parlaklık ve karşıtlık ayarlarını değiştirebilirsiniz. Çoğu zaman monitörün önündeki bir düğmeye (muhtemelen etiketli Menü) basarak ekran menüsünü görüntüleyebilirsiniz.

• Dizüstü bilgisayar ekranı. Dizüstü bilgisayar ekranlarında önde parlaklık veya karşıtlık düğmeleri yoktur. Dizüstü bilgisayarların çoğunda, karşıtlık ayarı denetimi yoktur. Ancak, çoğu dizüstü bilgisayarın parlaklığını Fn tuşunu basılı tutup ardından parlaklığı azaltmak için (
    cf36c06f-4e6a-4c2f-8069-79b880bad393_56.jpg
    ) veya parlaklığı artırmak için (
    ba495730-38dc-456c-820c-8f50050d3638_56.jpg
    ) bir işlev tuşuna basarak ayarlayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarda Ekran Renk Ayarı'nı kullanırken ekranı en parlak ayara getirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı