Windows 8.1 format nasıl atılır?

Adam_88

Hectopat
Makaleler
3
Dün 16 GB USB aldım. USB'yi taktım PC'ye koyuldum 8.1 indirip yazdırmaya. Sonra Rufus ile yazdırdım falan. Boot menu açtım(MSI Pro olan anakartlarda F11) oradan USB'i seçtim her şeyi yaptım ama disk yerinde takılı kaldım hangisinin benim eski olan 11 kurulu C: Olduğunu nasıl anlayabilirim?

İsteyenler için 2 tane bilgi:

MSI Pro anakartlarda boot menu F11 ile açılıyor ( benim bilgisayarda öyle eski bir MSI Pro varsa değiştirmiş olabilirler)
USB marka: SanDisk Cruzer Blade 16 GB.

Rufus ile yazdırdığın USB markası hangisiyle eşleşiyorsa o senin windows 8.1 diskindir. Diğeri ise kurulu olan disktir. Zaten boyutlardan da kendini belli eder.

Rufus ile yazdırdığın USB markası hangisiyle eşleşiyorsa o senin Windows 8.1 diskindir. Diğeri ise kurulu olan disktir. Zaten boyutlardan da kendini belli eder.

Biraz yanlış anlatmışım ben kuruluma girmeyi başardım hangisi benim C: Diskim demek istemiştim.

Anladım. Boyutlardan anlayabilirsiniz aslında. Ben genelde C: sürücüsünün boyutunu bildiğim için oradan çıkartıyorum.

Sürücülerin boyutlarını bir yere not et. Sonra C: sürücüsünün format ekranından bulursun. Eğer birbirlerine çok yakınsa, bildiğim kadarıyla bir iki işlem sonucu yine çıkartabilirsin. Ama temiz kurulum yapacaksan. Bütün diskleri (USB hariç) silip. Yeniden bölme işlemi yapabilirsin.

Sürücülerin boyutlarını bir yere not et. Sonra C: Sürücüsünün format ekranından bulursun. Eğer birbirlerine çok yakınsa, bildiğim kadarıyla bir iki işlem sonucu yine çıkartabilirsin. Ama temiz kurulum yapacaksan. Bütün diskleri (USB hariç) silip. Yeniden bölme işlemi yapabilirsin.

Yok yakın değil bulurum rahatça.

Yeni konular

Geri
Yukarı