Windows 8.1 kapanmama sorunu

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Windows kapat komutu verdiğimde (arada bir, yani her zaman değil) sadece ekran kapanıyor ama kasa kendini kapatmıyor. Ben de güç düğmesine basarak kapatıyorum. Bu sorunun nedeni nedir? Daha önce Windows 8 kullanıyorken böyle bir sorun yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kullandığım yöntem :) Masaüstünde boş bir yerde sağ tıkla > Yeni > Kısayol'u seç. "shutdown -s -t 00" yaz kaydet. Tırnaklar olmadan. Onuda Görev çubuğun tuttur. Bitti :)

Alt + F4 tuşlarıyla kapat seçeneğine tıklıyorum. Kapanmaması bana normal gelmedi. Ekran kapanıyor dediğim gibi ama kasa kendini kapatmıyor.

Yine ceza alacağız ama söyleyim neden öyle olduğunu. Windows 8, 8.1 beta bir işletim sistemidir. Aynı sorun bende de oldu ama ileride Allah'ın izniyle mart ya da nisan ayında çıkacak olan güncellemeler ile bu sorun tamamen ortadan kalkacak. Beta diyorum çünkü bilgisayar hakkında bildikleriniz tek şey Windows 8.1.

Yine ceza alacağız ama söyleyim neden öyle olduğunu. Windows 8, 8.1 beta bir işletim sistemidir. Aynı sorun bende de oldu ama ileride Allah'ın izniyle mart ya da nisan ayında çıkacak olan güncellemeler ile bu sorun tamamen ortadan kalkacak. Beta diyorum çünkü bilgisayar hakkında bildikleriniz tek şey Windows 8.1.

Beta derken ? Mart ya da nisanda çıkacak olan güncelleştirme ile size göre betalık dönemi bitecek yani. Bu MS'da ki adamlar ne boş adamlarmış.

Windows 7 üzerine geliştirilmiş mimari, beta sürecini çoktan geçti. Sen ve senin gibi pc kullanmaktan bi haber kişiler yok beta, yok Win 7, yok Win XP daha iyi diye söylenmelerine anlam veremiyorum.

Kendi yaşadığınız sıkıntıları genele mal etmeyin. Biri 2010'da aldığım notebookum diğeri 2007'lerde topladığım masaüstü bilgisayarım hatta işyerindeki bilgisayarım bile Windows 8.1. Notebook'uma aldığımdan beri hiç format atmadım. Sadece Windows 8 çıktığında Windows 8'e yükselttim. Windows 8.1 çıktığında da ona. 3 bilgisayarda da hiç bahsedilenler gibi sorun yaşamadım. Bilinçli kullanmadığınız sürece bilgisizliğinizi işletim sistemlerine vurmaya devam edeceksiniz. Tavsiyem kendinizi geliştirmeniz.

Beta olan bir şey varsa o da sizin Windows 8.1 hakkındaki bilgileriniz. Bu konuda biraz update aldıktan sonra 8.1'in ne kadar stabil olduğunu anlayabilirsiniz.

Konuyu açan arkadaş anakartını ve BIOS sürümünü belirtirse yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı