Windows 8.1 Kurulum Sonrası 0xc0000001 Hatası

nikefootball

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio SVD13213STW Ultrabook var elimde. Bilgisayarla birlikte sanırım Windows 8.1 Tek dil olarak lisanslı gelmiş. Sonradan format atılmış. Ben de orjinal yazılımını yükleyeyim istedim. Ancak Windows 10, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Tek Dil, Windows 7 tüm denemelerime rağmen hepsinde kurulum sonrasında 0xc0000001 hatası aldım. İnternetten yaptığım araştırmalarda yazan sorun çözümlerini denedim CMD ile otomatik onarma ile başlangıç onarma ile. Hiçbir şey işe yaramadı. Sorun Harddisk kaynaklı olsa harddisk denetlemesinde bad sector uyarısı alırdım ancak kurulum tamamlanıyor hiç bir şekilde masaüstünü göremedim. Hep aynı noktada hata veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izledim. Bootrec /rebuildbcd komutunu yazdıktan sonra Total identified Windows installations:1 yazan yer bende "0" çıkıyor. Yani hiç windows kurulu göstermiyor. Ancak dir yaptığımda kurulum dosyalarını görüyorum. Sorun nedir? Anlamadım. Harddiski görmese erişim sağlamam ve dosyaların kopyalanması da zor olur herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit Disk arızası muhtemel. Özellikle de Boot sektörlerinin yazılacağı kısımda bozuk sektör olabilir. 120 GB bir SSD alırsanız cihazın genel performansı da artacaktır.

Ha ben bir kez daha şansımı deneyeceğim derseniz format öncesi diski bir temizleyin:

Diskpart İle Sabit Disk Nasıl Silinir? - Technopat

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı