Windows 8.1 Radeon HD 3650 ekran kartını görmüyor

tanerizm

Hectopat
Makaleler
1
Yer
4 Ekim 2003 Bostancı Duman Konseri
1 Ay önce anakartım yandığı için bilgisayarımda birkaç parça değişikliği yapıldı. Bir de bununla birlikte Windows 7 olan masaüstü bilgisayarıma format atıldı. Bu arada Windows 7 desteği sona erdiği için bilgisayarı format atmışken Windows 8.1 yaptım. Yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyordum bilgisayarı. Fakat 2 gün önce oyunlara girmemeye başladı bilgisayar. Ben de şüphelenip ekran kartında mı sorun var diye kontrol ettim. Kontrol ettiğimde bilgisayarın ekran kartını okumadığını fark ettim. Şu anda bilgisayarda ekran kartı yok gözüküyor ve Microsoft Basic display driver yazıyor. Ekran kartı AMD Radeon HD 3650 (Biraz eski tabii ama yapacak bir şey yok, fiyatlar malum. :) ).

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kurulu muydu daha önce de? Oyunlara girmemeye başladı demişsiniz sanırım sürücü kuruluydu çünkü kurulu olmasa oyun falan açamazdınız. Buraya kadar sorun yok ise büyük ihtimal ekran kartı arıza yapmış genelde bu tarz hatalarda ekran kartı arızalı çıkıyor. DDU ile güvenli Mod'da AMD sürücüsünü silin sistemi yeniden başlatın ve ardından indirdiğiniz sürücüyü kurmayı deneyin. Kurulumda hata verirse ya da sürücü kurulurken ekran genelde 1-2 kere siyah olur geri gelir eğer siyah ekran da kalır görüntü gelmez ise ekran kartınız arıza yapmıştır.

Ekran kartı W8'den sonrasını desteklemiyor, 8.1 ile tam uyumlu değil. Ben bu sitede bir yöntem bulup düzgünce kurmuştum ama gene de oyunlarda işlemci kullanımı çok yükseliyordu, videolar takılıyordu. Oyun dediğim de Cs 1.6 falan.

Ekran kartı W8'den sonrasını desteklemiyor, 8.1 ile tam uyumlu değil. Ben bu sitede bir yöntem bulup düzgünce kurmuştum ama gene de oyunlarda işlemci kullanımı çok yükseliyordu, videolar takılıyordu. Oyun dediğim de CS 1.6 falan.

Hocam konuyu açtıktan 3-4 gün sonra kendi kendine tekrar okudu bilgisayar. Biraz komik ama evet öyle oldu. Eski toprak sağı solu belli olmuyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı