Windows 8.1 Uefi Kurulum Sorunu

Görkem99

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar;

Bu sitedeki Windows 8.1'i indirdim. UEFI BIOS için Rufus ile yapılan işlemleri yaptım ve kuruluma başladım. SSD ye tıkladığımda yeni birim oluşturamıyorum. SSD sürücüsü 1. bölüm 0 adında ve ayrı bir iki tane 100 MB lık ayrılmamış alan yazan sürücüler var.

Bu sürücüleri aktifleştirsemde ya da aksini yapsamda MSR gibi kurtarma alanı oluşmuyor. Windows bu diske yüklenemez diyor. Seçilen diskte MBR tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızxa GPT disklere yüklenebilir hatası alıyorum. Ayrıca Rufus ta disk bölümü düzeni yazan yerde GPT bölümünü seçtim. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ben Rufustan Disk Bölümü Düzeni kısmından MBR'yi seçsem, sonra kuruluma başlasam ve yeni birim oluşturmadan yani MSR gibi kurtarma alanı oluşturmadan Win 8.1'i kursam olur mu ?

Anladım. O zaman uefi kurulum yapmayacağım. Yorumlarınız için teşekkürler. Bu arada yeni birim oluşturmamak normal formattada soruna yol açar mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı