Windows 8.1 UEFI kurulumdan sonra HDD gözükmüyor

Oblivion

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi. Sadece SSD ye kurduğum Windows C yi gösteriyor. Harf atamayı nerede yapmalıyım ?

bu bilgisayar öğesine sağ tıklayıp yönet'e tıklayıp ardından "disk yönetimi" sekmesine gidin, orada harfi atanmamış partitionları göreceksiniz onlara sağ tıklayıp "sürücü harf ve yolu değiştir" seçeneğine tıklayıp değiştir dedikten sonra harf atayabilirsiniz.

Ayrılmamış bölüm olarakta gözükmüyorsa diskin anakart bağlantılarını ve güç bağlantılarını kontrol edin.
Halbuki kurulumda görünüyordu ve ikiye ayırmıştım ama şimdi görünmüyor. Kontrol ederim.

@Xurmirac hocam bağlantılar sağlam. Donanım olarakta hem BIOS ta görünüyor, hem de Aygıt Yöneticisinde de. İşletim sistemini yeniden mi kurmam gerek ?

Halbuki kurulumda görünüyordu ve ikiye ayırmıştım ama şimdi görünmüyor. Kontrol ederim.

@Xurmirac hocam bağlantılar sağlam. Donanım olarakta hem BIOS ta görünüyor, hem de Aygıt Yöneticisinde de. İşletim sistemini yeniden mi kurmam gerek ?
Disk yönetiminde ayrılmamış bölüm olarak gözükmesi gerekiyordu. Peki 1TB'lık bir dosya hiç gözükmüyor mu disk yönetiminde ? (HDD'nin 1TB olduğunu varsayıyorum)

Disk yönetiminde ayrılmamış bölüm olarak gözükmesi gerekiyordu. Peki 1TB'lık bir dosya hiç gözükmüyor mu disk yönetiminde ? (HDD'nin 1TB olduğunu varsayıyorum)
Ayrılmamış bölüm olarak dahi göstermiyor. Şimdi yeniden kuruyorum sistemi bir yerde hatam olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı