Windows 8.1'e geçiş sonrası Wi-Fi çalışmıyor

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Merhaba arkadaşlar;

Windows 8.1 geçtim ancak Wi-Fi olması gereken yerde Ethernet çıkıyor sadece, Wi-Fi çalışmıyor.

Sebebi ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar;

Windows 8.1 geçtim ancak Wi-Fi olması gereken yerde Ethernet çıkıyor sadece, Wi-Fi çalışmıyor.

Sebebi ne?

Aynısı bende de olmuştu ve şu an Wi-Fi çalışıyor. Nasıl çalıştığını da söyleyeyim. Ben ilk önce Wi-Fi driverını yüklemiştim olmamıştı sonra Driver Booster kullandığımda yeniden başlatıldığında gelmişti Wi-Fi ama Driver Booster kullanmak riskli yani hiçbir çaren kalmazsa kullan. Bence sen ilk önce kendin manuel olarak Wi-Fi driverını kurmayı dene.

Aynısı bende de olmuştu ve şu an Wi-Fi çalışıyor. Nasıl çalıştığını da söyleyeyim. Ben ilk önce Wi-Fi driverını yüklemiştim olmamıştı sonra Driver Booster kullandığımda yeniden başlatıldığında gelmişti Wi-Fi ama Driver Booster kullanmak riskli yani hiçbir çaren kalmazsa kullan. Bence sen ilk önce kendin manuel olarak Wi-Fi driverını kurmayı dene.

Arkadaşın bilgisi yoksa bence hiç kendisi kurmakla uğraşmasın, yanlış bir şey yükleyebilir.

@Hüsnü_Çoban kardeş, Windows Update üzerinden önemli güncelleştirmeleri kontrol et. Orada illa ki WiFi sürücün yer alıyordur. Oradan kurabilirsin.

Önemli güncelleştirmelerin tamamını yüklemeni öneririm. Diğerleri isteğine bağlı, şahsen ben diğerlerini yüklemiyorum.

Bu sorunu her W8'e geçtiğimde yaşadım. Link vermek yasak mı bilmiyorum ama bu adımları uygulayınca düzeldi.
Merhaba ;

Başlat\Aramaya Başla bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Bu sorunu her W8'e geçtiğimde yaşadım. Link vermek yasak mı bilmiyorum ama bu adımları uygulayınca düzeldi.
Merhaba ;

Başlat\Aramaya Başla bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Bir de kendi düşüncemi de ekleyeyim. Denetim masasına gir, Ağ ve Paylaşım merkezini bul ve gir.
Solda bağdaştırıcı ayarlarını görüntüle diye seçenek var. Ona tıkla. Çıkan ekranda bir ihtimal Wİ-Fİ vardı ama etkin değildir. Eğer Wİ-Fİ varsa sağ tıkla etkinleştir yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı