Windows 8 geçiş

Gurkann00

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Windows 7 32 bit kullanıyorum artık Windows 8'e geçmeyi düşünüyorum.
İnternette gördüğüm ve birkaç kişiden duyduğum kadarı ile Windows 8'e geçtikten sonra geriye yani Windows 7 yada XP vs bunlara geri dönüş hiçte kolay olmuyormuş.
Bu konu hakkında yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.
Ek olarak sormak istediğim ise ben şuan Windows 8'e geçiş süresince hangi seriyi yüklemem gerekiyor ( Windows 8 , Windows 8,1 gibi ) ilginiz ve alakanız için şimdiden teşekkürler. ( @Recep Baltaş abim senden de cevap bekliyorum )

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler @Elcan işte akılda bazı kuşkular olunca tedirgin olmamak elde değil, yani şimdi istediğim zaman formatlayıp tekrar windows 7 ye dönebilirim değil mi? Birde direk windows 8.1 kurabilir miyim yoksa windows 8 yükleyip bunun üstüne mi windows 8.1 yapacağım. Windows 8 konusuna çok yabancıyım bu yüzden affınıza sığınarak yardımlarınızı bekliyorum.

Sana Önerim Windows 8'e Geçme
Çünkü Baya Bir Hata Var Dayımın 8 GB 4 GB AMD Ekran Kartlı Laptopunun Harddiski Yandı Windows 7 En İyisi
Yapacaksan Windows 7 Ultimate 64 Bit Yapki Rahat Olasın

Windows 8.1'e geç sen. Yok şöyle oluyor yok iyi değil bilmem ne laflarını dinleme. Windows 7 çıktığı zaman hala XP daha iyi diyenler vardı. 8.1'e geçersen pişman olmazsın. Geri dönmek de istemezsin. Windows 8.1 x64 kur.

Direk 8.1 kurabilirsiniz.
Sana Önerim Windows 8'e Geçme
Çünkü Baya Bir Hata Var Dayımın 8 GB 4 GB AMD Ekran Kartlı Laptopunun Harddiski Yandı Windows 7 En İyisi
Yapacaksan Windows 7 Ultimate 64 Bit Yapki Rahat Olasın
HDD-in yanması 8-den değil. Aksine 8-de HDD ve işlemcinin sıcaklık derecesi baya eniyor.

Şuan bende bir konu açtım Windows 8'e geçmek için benim sorunum sadece makinam kaldırır mı gibisinden. Onun haricinde Windows 8 ile ilgili hiçbir şüphem yok müşterime satışını yaptığım 4 adet bilgisayara kurulumunu daha dün yaptım ve hiçbir sorun sıkınıtı yaşamadım.Bende tedirgindim,yeni Windows 8'li bilgisayarlar virüs dolu bir şekilde Windows kurulumu için bana gelince Windows 8 yavaş sanıyordum.Lakin Windows 8 i5 3.nesil işlemcili bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor sadece kullanıcı hataları nedeniyle giren virüsler ve diğer nedenlerden dolayı yedek vs alırken bana yavaş geliyordu.Ama sıfırdan kurulum yapınca harika bir sistem olduğunu gördüm.Eğer makinanız destekliyor ise size Windows 8 tavsiye ederim.

-Bu arada harddisk yanması diye bir tabir yok.

Bu kanıya nasıl varıldı bilmiyorum ama Vista zamanında böyle bir şey görmedim şimdide olacağını düşünmüyorum. Belkide farklı bir nedenden ötürü sabit disk arızalanmıştır.Suç Windows 8 atılmıştır.

Windows 8.1 with Update 1 indirerek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Sonradan Windows 8.1 üzerine Update 1 i kurmak durumunda kalmazsınız. Gereksiz vakit alıyor. Tabi ben işletim sistemini güncellemeden kullanırım diyorsanız ayrı.

teşekkür ederim arkadaşlar, bende duymuştum öyle geriye dönüşte hard disk yandığını falan tabi ki bunların doğruluğunu bilmediğim ve şüphelendiğim için buraya konu açma gereği duydum. Sistem özelliklerim pek iyi değil çift çekirdek 3gb ramli bir bilgisayarım var. Windows 8'i denemek istiyorum çekincem windows 8 kurduğumda tekrar format cd si ile windows 7 ye hiçbir sorun ve ek işlem yapmadan dönecek miyim?

teşekkür ederim arkadaşlar, bende duymuştum öyle geriye dönüşte hard disk yandığını falan tabi ki bunların doğruluğunu bilmediğim ve şüphelendiğim için buraya konu açma gereği duydum. Sistem özelliklerim pek iyi değil çift çekirdek 3gb ramli bir bilgisayarım var. Windows 8'i denemek istiyorum çekincem windows 8 kurduğumda tekrar format cd si ile windows 7 ye hiçbir sorun ve ek işlem yapmadan dönecek miyim?

Ben ekteki görselde olan sistem özelliklerindeki dizüstü bilgisayarıma kurulum yaptım.Şuan için (yaklaşık 2-3 saattir) kullanıyorum.Gayet memnunum.Sağolsun Lenovo bu eski bilgisayar için bile Windows 8.1 sürücülerinde sıkıntı çıkarmadı.Daha öncede dediğim gibi kesinlikle,şiddetle tavsiye edebilirim.Seri,stabil olması beni gerçekten şaşırttı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,7 KB · Görüntüleme: 460
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı