Windows 8 ile satın alınan eski laptopta SSD ile Windows 8 sürücüleri Windows 10'da çalışır mı?

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumun markası HP Pavilion Ultrabook 15-B029st ilk satın aldığım da 4 GB RAM ve NVIDIA 630 m GeForce ile geldi, Windows 8 işletim sistemi yüklüydü ve HDD takılıydı SSD yoktu HP'nin kendi sitesinde bile bilgisayarım için temel sürücüler de Windows 10 için indirme sürücüleri yok ve hepsi Windows 8 ile uyumlu ancak daha önce Windows 10 kullandığım için yine de çalışıyor ama ne kadar sağlıklı bilemeyeceğim bilgisayarımın sistemini görseller de atıyorum. Ayrıca Windows 10 boş da bile 4 GB RAM yiyor ekran kartım için özellikle GeForce 630M yani eski sürüm Windows 10 da ne kadar sağlıklı olur sürücüler uyumlu olur mu?
Adsız.png
adsız 1.png

Ben buna benzer Dell marka bir laptopu HDD ile yükseltmiştim. Windows 10 Pro olarak yükseltme yapacaksanız 4 GB daha ram eklemek sizin için daha iyi olabilir.
Benim kurduğum sürüm Windows 10 LTSC 2021 sürümüydü.
Not: UEFI kurulum ve belli ayarlarla idare ettirecek seviyeye getirmiştim.

Dosya Ekleri

• 20220711_150945.jpg
    20220711_150945.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 8
  • 20220711_125053.jpg
    20220711_125053.jpg
    182,1 KB · Görüntüleme: 16
mecburen windows 10 yapmamız lazım google chrome sıkıntı yaratıyor bazı internet uygulamaları pek yakında windows 8 den desteği kesecek ancak laptop benim eski ancak windows 10 çok sorun değil lakin biraz ekran kartı cpu su çok kullanıyor ram çok gidiyor UEFI kurulum nasıl oluyor?

Mecburen Windows 10 yapmamız lazım Google Chrome sıkıntı yaratıyor bazı internet uygulamaları pek yakında Windows 8'den desteği kesecek ancak laptop benim eski ancak Windows 10 çok sorun değil lakin biraz ekran kartı CPU'su çok kullanıyor RAM çok gidiyor UEFI kurulum nasıl oluyor?

Msinfo ile Windows arama kısmına yazın ve uygulamayı çalıştırın destekliyor mu desteklemiyor mu onu öğrenelim önce? (HP logosu gelerek Windows açılıyorsa UEFI destekliyordur, Windows logosu ile normal yükleme yapıyorsa eski nesil BIOS türünde destekliyordur)

Geri
Yukarı