Windows 8 pro Driver power state failure hatası

SMOKEALOT

Hectopat
Merhaba, bende de Windows 8 var az önce aynı sorunla bende karşılaştım. Bilgisayarda oyun oynarken bi vakit sonra oyunu alt sekmeye alarak internete girmek istedim ancak bağlantı yavaş olduğu için biraz bekletti. Sonra wireless simgesine tıkladığımda sağ taraftaki geniş sekme gelmeyince bende yeniden başlat dedim.

5 dakika kadar ekranda sadece yeniden başlat yazısı durdu. Daha sonra mavi ekran geldi. Ama Sorunu tanımlayıp %100 olmasını bekledim 0'da kaldı. Bende power tuşundan kapatmak zorunda kaldım.

Makine daha 3 aylık eskide değil acaba neden böyle bi sorunla karşılaştım ? Aşağıda minidump klasörünü paylaştım.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: idmwfp.sys

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x1000007e (0xffffffffc0000005, 0xfffff8801c592d3c, 0xfffff8801a402878, 
0xfffff8801a4020b0)

*** idmwfp.sys - Address 0xfffff8801c5b02e8 base at 0xfffff8801c58b000 DateStamp 
0x51cb7fe6

Internet Download Manager WFP Driver, yani IDM'nin güncel olmayan bir sürümün kullandığınızdan dolayı. Her zaman güncellik diyoruz :)

Ancak ben o programı bilgisayarımdan sildiğimi zannediyordum tabi aynı şeyden bahsediyorsak. Eğer sorun buysa gerçekten rahatladım teşekkür ederim. Ve güncellemem için link gönderebilir misiniz ?

Yanlız ben bu programı kendi isteğimle indirip bi süre kullandıktan sonra bilgisayarımdan program kaldır sekmesinden kaldırdım. Hatayı doğru tespit ettiğinizden emin misiniz?

Default (Varsayılan) kaldır ve Complete (Tam) kaldır var. Sen tam kaldırmamışsın. Complete Uninstall de.

OOiyfmk.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı