Windows 8'den Windows 7'ye geçme

zaza_yk

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar;

Ben bundan 2 ay önce Samsung laptop aldım, ve bu PC'de Windows 8 yüklüydü. Başlangıçta güzeldi hoşuma gitti. Yeni tasarım yeni efekt şeyler vs vs. Ama sonradan her şeyin yoluna gitmediğini fark ettim.

Mesela en ufak bir yüklemede sıkıntı yaratması, 8 GB RAM, GT650 Ekran kartı, 1TB HDD, 8 GB SSD ve i7 işlemci olmasına rağmen sanki Pentium 4 kullanır gibi hissettim kendimi. Recovery'den sil başta yaptım her şeyi ama çare olmadı.

Açılırken bir tek hızlı açılıyor, kapanınca arada bir resmen eziyet çekiyorum. Çoğu şeyde donuyor.. Yani işin kısacası illallah ettirdi bana bu işletim sistemi. Aklı olan arkadaşların da hemen geçmemesini öneriyorum.

Şimdi sizden yardımım talebime gelince.. Windows 8'den Windows 7'ye geçmek istiyorum. Ama eski yöntem format atma işlemleri burada geçerli değil. Sizden en kolay en pratik şekilde yardım talebinde bulunuyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk iş olarak BIOS'u güncelleyin:

BIOSUpdate.exe

Sonrasında Aygıt Yöneticisi'nden sürücülere bakın. Ekran kartı vs modellerini bize söyleyin, güncel sürücüleri söyleyelim. Sistem geri yüklemeyi kapatın ve ayrıca Windows Update'deki bütün güncelleştirmeleri yükleyin. Ayrıca Microsoft hesabınızla girmişseniz Uygulama Mağazasından bütün uygulamaları güncelleştirin.

BIOS ayarlarım güncel. İşin açıkçası bunalıma girdim resmen. Sizden haber bekleyene kadar Recovery'den her şeyi sil baştan aldım. Şunu söyleyebilirim ki virüs girmiş olabilir bilgisayarıma, çünkü Windows Update'deki tüm güncellemeleri yüklemiştim. Recovery'den sonra ekran kartını Driver güncellemesini de yaptım. Yani Recovery'den sonra bilgisayar sanki kendine geldi. Ama bilmiyorum Win7 hala aklımın bir köşesinde.

Şunu diyebilirim bilgisayardaki sorunumu Recovery sistemi ile hallettim, en yakın zamanda bir Anti Virus programı da almayı düşünüyorum. Ama gel gelelim konu başlığına Win8'den nasıl Win7'ye geçiş yapabilirim. Yani mahkum muyum Win8'i kullanmaya yoksa bir yolu var mıdır bunun ?

Bilgisayarda zaten Windows 8 kurulu. Çalışıyor, fakat ben Win 7'ye geçiş yapmak istiyorum. Eski format atma işlemleri geçerli değil. yani F12'ye veya F6, F5 vs vs basıp, Driver sürücüsünü seçip yükleme yapılmıyor mu ? Takıldığım nokta da bu.

Settings programına girip, fan gürültüsünü azaltmak için fanın düşük seçeneğinde olup olmadığına bakar mısın ?

hy9z6.jpg

Oğuzhan ne alaka ? Yazacak başa bir şey mi bulamadın ? Fan ile Windows 8 veya Windows 7'nin ne alakası var ? Madem merak ediyorsan söyleyeyim, ''KAPALI'' olarak görünüyor.

İşlemci fanı düşük devirde çalıştığı için bilgisayarın performansı düşebilir, yazdığım cümle tamamen bununla alakalı. Windows 8'i kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım.

Bilgisayarında hangi programlar yüklü ? Eski ve Windows 8 ile uyumlu olmayan bir program kurulu ise donma yaşanabilir. Bilgisayarın ısınıyor mu ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı