Windows Açılırken Ekran Yeşil Oluyor

Awdiki

Kilopat
Windows açılırken mavi olan arka renk yeşile dönüyor. Masaüstüne geldiğimde düzeliyor. Bu ara ara oluyor, neyden kaynaklı olabilir?
Sistem:
  • Corsair Carbide Spec 05 Siyah Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
  • AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz - 3.9 GHz 19MB AM4 İşlemci (Multipack)
  • MSI B450M Pro-M. 2 V2 AM4 mATX Anakart
  • Sapphire Radeon Pulse OC RX 580 8 GB 256 Bit AMD Radeon Ekran Kartı
  • Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 Siyah RAM
  • Adata Ultimate SU650 120GB 2.5" SSD 520/320 MB
  • Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64MB 3.5" HDD
  • Corsair vs550 (2018) 550W 80+ Güç Kaynağı
  • Monitör: LG 22 22mk400H-B

Ara ara olduğundan görüntü paylaşamadım yakaladığımda ekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını bende arada sırada yaşıyorum.

Windows 10 1903 güncellemesini kurduktan sonra yaşamaya başladım.

Sanki böyle renk körü modu açılmış gibi oluyor anlık veya 1-2 saniyelik. Masaüstü gelince de anında kayboluyordu.

Ekran kartı güncelledim ama nafile. Devam ediyor. Hep değil ama arada sırada hatırlatıyor kendini. Garip.

Aynısını bende arada sırada yaşıyorum.

Windows 10 1903 güncellemesini kurduktan sonra yaşamaya başladım.

Sanki böyle renk körü modu açılmış gibi oluyor anlık veya 1-2 saniyelik. Masaüstü gelince de anında kayboluyordu.

Ekran kartı güncelledim ama nafile. Devam ediyor. Hep değil ama arada sırada hatırlatıyor kendini. Garip.
Sorunun tıpa tıp aynısını yaşıyorum.
Aynı problemi bende bir kaç defa yaşadım ekran kartı sürücüsünü güncellediğim de düzelmişti. Siz de deneyebilirsiniz.
Ekran kartı sürücüsünü ddu ile kaldırıp tekrar kurdum sorunum çözülmedi.

Bugün sabah bilgisayarın tuşuna basıp açmıştım.

Sonra bilgisayar açıldıktan 3-4 dakika sonra geldim ve ekranı açtım. Bir açtım ki pespembe olmuş bütün masaüstü. Bu sefer düzelmemiş masaüstü gelince. Yeniden başlat yapınca düzeldi.

Çok sinirimi bozmaya başladı yahu bu durum.

Ekran kartı driverini gelişmiş seçeneklerden temiz kurulum yaparak yeniden yükleyin. Windows güncellemeler kısmından gelişmiş başlangıcı seçip başlangıç onarma ayarlarına bakiniz.

Bugün sabah bilgisayarın tuşuna basıp açmıştım.

Sonra bilgisayar açıldıktan 3-4 dakika sonra geldim ve ekranı açtım. Bir açtım ki pespembe olmuş bütün masaüstü. Bu sefer düzelmemiş masaüstü gelince. Yeniden başlat yapınca düzeldi.

Çok sinirimi bozmaya başladı yahu bu durum.
Dostum aynı sorunu yaşadım tam aynısı şu an şok oldum.
Ekran kartı driverini gelişmiş seçeneklerden temiz kurulum yaparak yeniden yükleyin. Windows güncellemeler kısmından gelişmiş başlangıcı seçip başlangıç onarma ayarlarına bakiniz.
DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp yeniden kurdum bir değişiklik olmadı.Böyle giderse temiz kurulum yapmak zorunda kalcağım korkum ekran kartında bir sorun olması.

Pazartesi günü Radeon RX 560 ekran kartı aldım. PC açılış ekranına gelince ekran yeşil oluyor ardından düzeliyor veya mor oluyor. Ekran kartı sürücüsü güncel ne yapa bilirim veya ne yaptınız da bu hata bu sorun düzeldi

Pazartesi günü Radeon RX 560 ekran kartı aldım. PC açılış ekranına gelince ekran yeşil oluyor ardından düzeliyor veya mor oluyor. Ekran kartı sürücüsü güncel ne yapa bilirim veya ne yaptınız da bu hata bu sorun düzeldi
Bana daha halen ara ara olur. Ekran kartı güncellemesi yapmak sorunu baya bir geçirdi ama geçen gün yine oldu mesela HDMI kablosunu çıkarıp taktım kasadan ekran kendine geldi öyle mesela. Neden oluyor bilmiyorum temassızlık falan mı acaba...

Yeni konular

Geri
Yukarı