Windows Apps'in 93 GB yer kaplaması

Fahogod

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 16GBX2 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
1 TB Black WD1003FZEX HDD
Ekran kartı
RX590 8GB PULSE
Anakart
B450M-PRO GAMING
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Bilgisayarım son zamanlarda yavaş hissettirmeye başladı. Ben de ilk başta bilgisayarın neler yaptığını process Explorer (Microsoft'un kendi yazılımı diye biliyorum sysinternals process explorere) ile incelemeye karar verdim. Sonrasında bilgisayardaki aktif dosyaları VirusTotal testine tabii tuttum. Programın kendi içinde ve imzaları onaylattım baktım ki onaylı olmasına rağmen Razer Synapse 3 ve PhoneExperienceHost.exe'yi virüs sayıyordu biraz araştırıp bakınırken Windows appsı inceleme gereği duydum ve 93GB olduğunu gördüm. Bu şimdi sizce bu boyut normal mi ve bu uygulamalarda virüs bulması veya bir tane antivirüsün virüs olarak karar vermesi normal midir, ne yapmam lazım?
PhoneExperienceHost
Razer Synapse 3 VirusTotal'leri burada.

1666966041086.png

1666966148575.png

Windows apps klasörünün içerisinde Windows uygulamaları ve Microsoft Store üzerinden indirilen uygulamalar mevcut. İçine girip kendiniz bakabilirsiniz.

Hocam sa baktım öyle fakat bende de aynı sorun var

Sorun bu şeklide

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 41
Bilgisayarım son zamanlarda yavaş hissettirmeye başladı. Ben de ilk başta bilgisayarın neler yaptığını process Explorer (Microsoft'un kendi yazılımı diye biliyorum sysinternals process explorere) ile incelemeye karar verdim. Sonrasında bilgisayardaki aktif dosyaları VirusTotal testine tabii tuttum. Programın kendi içinde ve imzaları onaylattım baktım ki onaylı olmasına rağmen Razer Synapse 3 ve PhoneExperienceHost.exe'yi virüs sayıyordu biraz araştırıp bakınırken Windows appsı inceleme gereği duydum ve 93GB olduğunu gördüm. Bu şimdi sizce bu boyut normal mi ve bu uygulamalarda virüs bulması veya bir tane antivirüsün virüs olarak karar vermesi normal midir, ne yapmam lazım?
PhoneExperienceHost
Razer Synapse 3 VirusTotal'leri burada.

Eki Görüntüle 1556099

Eki Görüntüle 1556101

VirusTotal sonuçları hakkında bir şey diyemem fakat Windows apps windpwsta kurduğunuz uygulamalardır. Yani Windows'taki uygulamalarınız 93 GB yer kaplıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı