Windows Başlatılıyor Ekranında Mavi Ekran Sorunu

Oziii Kadir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay önce bilgisayar topladım, Windows 10 kurdum sorun olmadı. Taa ki bugün Windows 7 kurana kadar. USB'ye yazdırdığım Win 7 imajını boot ederek SSD'ye normal kurulum yaptım. Ardından yeniden başlattı "Windows Başlatılıyor" ekranında mavi ekran verip yeniden başlatıyor. Bilgisayar güvenli modda falan da açılmıyor. Aynı imajı WD Blue harddiske kurdum, kurulum başarılı oldu ve sistem açıldı sorunsuz. Sizce sorun nedir?

Bileşenler:

i7 7700
GTX 1070
Samsung 850 Evo 250 GB
WD Blue 1 TB
Msi Z270 Gaming M5

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Arkadaşlar 1 ay önce bilgisayar topladım, Windows 10 kurdum sorun olmadı. Taa ki bugün Windows 7 kurana kadar. USB'ye yazdırdığım Win 7 imajını boot ederek SSD'ye normal kurulum yaptım. Ardından yeniden başlattı "Windows Başlatılıyor" ekranında mavi ekran verip yeniden başlatıyor. Bilgisayar güvenli modda falan da açılmıyor. Aynı imajı WD Blue harddiske kurdum, kurulum başarılı oldu ve sistem açıldı sorunsuz. Sizce sorun nedir?

Bileşenler:

i7 7700
GTX 1070
Samsung 850 Evo 250 GB
WD Blue 1 TB
Msi Z270 Gaming M5

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Yöneticileri etiketlemenize gerek yoktu, çünkü Windows 7 desteğimiz 3 yıl önce bitmişti. Neyse.

İlk kurulumunuzda sistem dosyaları eksik kalmış sanırım. O yüzden bu hata olmuş.

Bu sorunu biliyorum işletim sisteminin RAM'e veri taşımaya başladığı an bir slottaki RAM'e veriyi iletememesinden kaynaklı büyük ihtimal.

RAM'leriniz kaç tane bilmiyorum ama anakartınızda sadece ilk slotta RAM kalacak şekilde tek tek deneyerek hangisinde sorun olduğunu bulabilirsiniz.

Diskten şüpheleniyorsanız hot plug aktifken diski takıp HD Tune programıyla diskin sağlığını öğrenebilirsiniz.

Yöneticileri etiketlemenize gerek yoktu, çünkü Windows 7 desteğimiz 3 yıl önce bitmişti. Neyse.

İlk kurulumunuzda sistem dosyaları eksik kalmış sanırım. O yüzden bu hata olmuş.
Sence Windows 7 kurmuş ve kullanıyor olarak mı görünuyorum tekrar Windows 10 imaji denedim sorun aynı

Ramler Kingston'un 8x2 3000mhz'lık ram'ları tek denedim aynı devam ediyor
Bu sorunu biliyorum işletim sisteminin RAM'e veri taşımaya başladığı an bir slottaki RAM'e veriyi iletememesinden kaynaklı büyük ihtimal.

RAM'leriniz kaç tane bilmiyorum ama anakartınızda sadece ilk slotta RAM kalacak şekilde tek tek deneyerek hangisinde sorun olduğunu bulabilirsiniz.

Diskten şüpheleniyorsanız hot plug aktifken diski takıp HD Tune programıyla diskin sağlığını öğrenebilirsiniz.

Başka bir yerden msdn indirmeyi deneyip wintobootic ile sıfırlanmış bir USB'ye tekrardan yazdırıp dener misiniz? Bunları uygulamanıza rağmen olmazsa ki eğer bios ayarlarından başlangıç modunu ahci, ide vs. biosunuzun nasıl oldugunu bilmiyorum ama bu modları değiştirerek deneyin uefi değil sonuçta.
(En son yazdıgımı ilk baştada uygulayabilirsiniz)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı