Windows Defender 2019 da yeterli mi?

Mert_Demir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2019 yılında Windows 10 da Windows Defender sizce kullanılabilir mi? Av testin 2019 Haziran testlerinde 6/6 gibi çok iyi bir sonuç almış eskiden 5.5/6 civarlarında alıyordu fakat şimdi testlerde Bitdefender ve Kaspersky gibi rakiplerini yakalamış görünüyor. Sizce artık Windows 10 da Defender gönül rahatlığıyla kullanılabilir mi? Bitdefender'ı uzun zaman kullandım fakat orijinal oyunlarımı (Witcher 2 ve PUBG Lite) bile virüs olarak görmeye başladığından beridir Bitdefender'dan soğumuş durumdayım. Ek olarak sanırım Windows Defender açık kaynaklı olmadığı için bilgilerin sızdırıldığını söyleyenler var ki ben Windows'un bilgi sızdırması için Defender'a bile ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama bu doğru mu? Bir de @Recep Baltaş siz 2016 da başka antivirüs programları önermişsin ama 2019 da Windows Defender kendini düzeltmiş gibi duruyor kıymetli yorumunu bekliyorum.

Kaynak: Test Microsoft Windows Defender 4.18 for Windows 10 (192315)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kime göre yeterli, gerçekten? Burada korsan kullanıp indirdiği dosyaları taramayan da mevcuttur, tarayıcında script engelleyici kullanan da. Her şeyi antivirüsten yapmasını beklemek gibi bir amacım olsaydı kesinlikle Defender kullanmazdım.

Ek olarak sanırım Windows Defender açık kaynaklı olmadığı için bilgilerin sızdırıldığını söyleyenler var ki ben Windows'un bilgi sızdırması için Defender'a bile ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama bu doğru mu?

Tabii ki doğru değil, kim salladıysa iyi sallamış. Windows'un kendisi kapalı kaynak zaten.
Gizlilik adına kullanabileceğiniz en iyi antivirüs Defender. Microsoft, işletim sisteminin kendisinden bir ton veri topluyor zaten, daha fazlasını toplamak için Defender'a ihtiyacı yok.

Merhabalar. Windows 10 da 2019 yılında Windows Defender sizce kullanılabilir mi ? Av testin 2019 Haziran testlerinde 6/6 gibi çok iyi bir sonuç almış eskiden 5.5/6 civarlarında alıyordu fakat şimdi testlerde Bitdefender ve Kaspersky gibi rakiplerini yakalamış görünüyor. Sizce artık Windows 10 Defender gönül rahatlığıyla kullanılabilir mi ?
Kime göre yeterli, gerçekten? Burada korsan kullanıp indirdiği dosyaları taramayan da mevcuttur, tarayıcında script engelleyici kullanan da. Her şeyi antivirüsten yapmasını beklemek gibi bir amacım olsaydı kesinlikle Defender kullanmazdım.

Tabii ki doğru değil, kim salladıysa iyi sallamış. Windows'un kendisi kapalı kaynak zaten.
Gizlilik adına kullanabileceğiniz en iyi antivirüs Defender. Microsoft, işletim sisteminin kendisinden bir ton veri topluyor zaten, daha fazlasını toplamak için Defender'a ihtiyacı yok.

Çoğu kişiye göre bilinçli olduğumu düşünüyorum. Şimdi Windows defender ile web tarayıcısında eklenti olarak bitdefender traffic light gibi bir uygulama kurmam daha güvenli mi olur ?. Yada web tarayıcısı için önerdiğiniz bir eklenti var mı ?

Çoğu kişiye göre bilinçli olduğumu düşünüyorum. Şimdi Windows defender ile web tarayıcısında eklenti olarak bitdefender traffic light gibi bir uygulama kurmam daha güvenli mi olur ?. Yada web tarayıcısı için önerdiğiniz bir eklenti var mı ?

Malwarebytes'in eklentisini reklam engelleme özelliği kapalı olarak kullanabilirsiniz.

Hocam program Malwarebytes browser guard mı ?Birde reklam engelleme özelliği kapalı demişsinizde herhangi bir güvenlik sorunu mu yaratıyor ?

Evet o eklenti. Güvenlik sorunu yarattığından değil de, zaten kullandığınız bir reklam engelleme eklentisi olduğunu farz ediyorum. İsterseniz açık bırakabilirsiniz.

Evet o eklenti. Güvenlik sorunu yarattığından değil de, zaten kullandığınız bir reklam engelleme eklentisi olduğunu farz ediyorum. İsterseniz açık bırakabilirsiniz.
Ha tamamdır hocam çok sağolun ekstra önerdiğiniz eklenti yada defender ayarı vs varsa bilmek isterim.

Ha tamamdır hocam çok sağolun ekstra önerdiğiniz eklenti yada defender ayarı vs varsa bilmek isterim.

Şunlar.

Şunlar.

Hocam SYShardener ve OSArmor kurarken malwarebytes scam olarak algılıyor normal mi ?

Hocam SYShardener ve OSArmor kurarken malwarebytes scam olarak algılıyor normal mi ?

NoVirusThanks'in programları scam değildir. MBBG'nin yorumlarında da yanlış uyarı verildiğinden şikayetçi olunmuş. Eklentinin ayarından Scams seçeneğini şimdilik veya kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı