Windows Defender, "HackTool Win32 rwdvr" virüs mü?

ThrottleStop

Decipat
Daha fazla  
MUX Switch kapattıktan sonra PC'yi açtım 5 dk sonra Windows Defender'dan virüs mesajı geldi tıkladım aşağıdaki resimdeki dosyayı bulmuş bu dosya nedir?

Ekran görüntüsü 2023-08-12 172954.png

Ayrıca ekranda bazen karıncalanma oluyordu. Ama MUX açınca ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Hacktool'lar bir programın lisansını kırmak için kullanılıyor ama nedense bana virüs gibi geldi neden geldi çünkü sondaki kısım random olmaz yüzde 60'ında. Karantinaya alın ve Malwarebytes ile bilgisayarınızı taratmayı deneyin. MUX'le alakası olduğunu düşünmüyorum ama bir hocamın bildiği varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.

Hocam Hacktool'lar bir programın lisansını kırmak için kullanılıyor ama nedense bana virüs gibi geldi neden geldi çünkü sondaki kısım random olmaz yüzde 60'ında. Karantinaya alın ve Malwarebytes ile bilgisayarınızı taratmayı deneyin. MUX'le alakası olduğunu düşünmüyorum ama bir hocamın bildiği varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.
Hocam windowsum crack değil orjinal karantinaya nasıl alırım windows defenderdan tarama yaptım. tehdit buluınamadı dedi sonra malwarebytes ve kaspersky ile yaptım yine birşey bulamadı bıktım pcdeki sorunlardan😕

Hocam şuan tam tarama yapıyorum. Herhalde format atmam gerekli.

Kendini gizlemiş büyük ihtimal. Win+R yazıp mrt yazın bir de öyle tarama yapın. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.

Sadece Windows'u kırmaz zaten öyle değil mesela PS indirmişsinizdir onu cracketmişsinizdir vb.
Hocam Titanlauncer minecraft indirmiştim indireli 6-7 ay oldu ama. Birde daha yeni indirdiğim dosyanın virustotal sonuçlarını atacağım.

VirusTotal bu dosya hocam temiz gibi ama.

Son düzenleme:
TitanLauncher ile alakası olduğunu düşünmüyorum tabii orijinal sitesinden indirdiyseniz. Ben de kullanıyorum ve virüs yok çünkü. Maalesef format gerekli gibi gözüküyor ama formattan kast ettiğimiz sıfırlamak değil, kurulum USB'si ile diski biçimlendirip yeni Windows kurmak(Çoğu kişi yanlış anlıyor). Torrent kullanıyorsanız oradan da bulaşmış olabilir.

TitanLauncher ile alakası olduğunu düşünmüyorum tabii orijinal sitesinden indirdiyseniz. Ben de kullanıyorum ve virüs yok çünkü. Maalesef format gerekli gibi gözüküyor ama formattan kast ettiğimiz sıfırlamak değil, kurulum USB'si ile diski biçimlendirip yeni Windows kurmak(Çoğu kişi yanlış anlıyor). Torrent kullanıyorsanız oradan da bulaşmış olabilir.
Torrent kullanmıyorum yukarıdaki dosya hakında ne düşünüyorsunuz?

Yani pek bilgim olmadığından yanlış bilgi vermek istemem. Keza HackTool önbelleği temizlemek için kullanılmaz, eğer önbelleği temizleten uygulama crackse o yüzden virüs girmiş olabilir. Malwarebytes Kaspersky da virüsü bulup algılayamadıysa format son çare.

Geri
Yukarı