Windows Defender, virüsü silmiyor

Ekerplvcc

Decapat
Daha fazla  
Windows Defender bir potansiyel virüs riski taşıyan dosya tespit etti veya virüs de olabilir bilmiyorum. Pek bir fikrim yok, bu sorunu nasıl çözebilirim?

1715961478808.png

1715961522559.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hakkımda pek bilgim yok ama şunu önerebilirim. Windows Defender'in her türlü virüsü koruduğu falan yok. Virüs tarama programları ile kontrol edip eğer varsa o uygulamalarla silmeni tavsiye ederim. Program önerim ise Kaspersky, Malwarebytes, ESET vb. Zaten virüs olarak inatBox'u algılamış. Eğer kullanmıyorsan inatbox'ı Eylemler bölümünde Cihazlar var. Ordan kaldırmayı deneyebilirsin.

Teşekkür ederim.

Bir şey daha sorabilir miyim? Benim bilgisayarım i5 3330 GTX1050 Ti 8 GB RAM'den oluşuyor ve Windows Defender'ı kapatıp Kaspersky kurarsam oyunlarda aldığım FPS değerlerini değiştirir mi? Sonuç olarak arka planda çalışıyor ikisi de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim.

Bir şey daha sorabilir miyim? Benim bilgisayarım i5 3330 GTX1050 Ti 8 GB RAM'den oluşuyor ve Windows Defender'ı kapatıp Kaspersky kurarsam oyunlarda aldığım FPS değerlerini değiştirir mi? Sonuç olarak arka planda çalışıyor ikisi de?
Kaspersky biraz daha ağır bir programdı en son kullandığımda, belki 2 3 fps düşebilir performans.

Geri
Yukarı