Çözüldü Windows Defender'i silince bilgisayara virüs girebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Dnbutun

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben crackli uygulama kullanmayı tercih etmeyen biriyim. Bilgisayarım yavaş olduğundan dolayı antivirüs kullanmıyorum. Görev Yöneticisi'nden sistem uygulamalarını düzenli izlerim. Windows Defender'i bilgisayarımdan kalıcı olarak dosyaları unlock edip sildim. Yeni bilgisayar siparişi verdim. Eski bilgisayarım gibi yavaş değil. Sizce antivirüs programı kullanmasam crackli, korsan uygulamalar indirmesem, (sadece tarayıcıda gezinip Epic Games ve Steam'den oyun oynayacağım) bilgisayara virüs girebilir mi?

Defender'i pek sevmiyorum. Hiç iyi anlaşamıyoruz. 😅

Çözüm
Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Benim bilgisayarın işlemcisi zayıf Defender yüzünden donuyor. Download ettiğim tüm dosyalar orijinal sitesinden indirdiğim dosyalardır. Bir virüs, dosya download etmeden bulaşabilir mi? Bulaşabilirse hemen format atıp Defender'i geri yükleyeyim.

İşlemci Celeron N4000 çift çekirdek.

Evet bulaşır. İlla exe kurmana veya dosya indirmene gerek yok bence Defender veya başka bir antivirüs kullanın.
Öncelikle merhaba. Ben crackli uygulama kullanmayı tercih etmeyen biriyim. Bilgisayarım yavaş olduğundan dolayı antivirüs kullanmıyorum. Görev Yöneticisi'nden sistem uygulamalarını düzenli izlerim. Windows Defender'i bilgisayarımdan kalıcı olarak dosyaları unlock edip sildim. Yeni bilgisayar siparişi verdim. Eski bilgisayarım gibi yavaş değil. Sizce antivirüs programı kullanmasam crackli, korsan uygulamalar indirmesem, (sadece tarayıcıda gezinip Epic Games ve Steam'den oyun oynayacağım) bilgisayara virüs girebilir mi?

Defender'i pek sevmiyorum. Hiç iyi anlaşamıyoruz. 😅
Dedikleriniz harici bir şey yapmazsanız sanmam ama en azından Kaspersky free kullanabilirsiniz o çok ağır değildi

Evet, risk var. Hiçbir güvenlik yazılımı bile kullanmıyorsanız Windows Defender açık kalsın bari. Sandığınız kadar Windows Defender bilgisayarı yormuyor.

Girebilir. Virüs dediğimiz şey 100 türlü şekilde bulaşabiliyor. Sadece crack oyunlar ve programlardan değil, tıkladığınız linkler gibi birçok şeyden bulaşabiliyor ne olursa olsun bir antivirüs programı kullanın hem içiniz rahat olur hem de güvende olursunuz. Kaspersky Free kullanabilirsiniz çok yormaz bilgisayarı.

Geri
Yukarı