Windows, diskleri formatlamadan nasıl C diskinden D diskine taşınır?

yahya512

Picopat
Daha fazla  
Windows'u HDD'den SSD'ye aktarmak istiyorum fortmatsız çünkü SSD'de oyunlar yüklü ve HDD'de bilgilerim var. Fortmatsız C'deki Windows'u D'ye aktarma yöntemi var mı? Yani C'yi D yapacağım, D'yi C yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahya, Windows aktaramazsın ama şöyle yaparsın:

SSD'de sabit disk bölümü oluştur Windows için. Gerekirse 1 tane oyun sil. Windows ISO indirici ile Windows kurulumunu yeni açtığın bölüme yapacaksın. Windows sadece seçtiğin bölüme kurulur.
Bölüm açmakla uğraşmak istemiyorsan başka işlerle de uğraşırsın örneğin HDD'ye oyunlarını atıp, SSD'ye Windows kurulumu yaparsın. Kurduktan sonra oyunları HDD'den SSD'ye taşırsın.

Windows'u HDD'den SSD'ye aktarmak istiyorum fortmatsız çünkü SSD'de oyunlar yüklü ve HDD'de bilgilerim var. Fortmatsız C'deki Windows'u D'ye aktarma yöntemi var mı? Yani C'yi D yapacağım, D'yi C yapacağım.
Dism++ ile C: yi instal.wim olarak yedek alır,
iso kalıbına sources e mont (ultra iso, poweriso) eder temiz kurulum seklinde kurar..

Eğer ücretli program kullanırım dersen EaseUS Partition Master ile aktarabilirsin. SSD'den SSD'ye sorunsuzca aktarmıştım. Ama HDD'den SSD'ye nasıl olur bilemem.

Geri
Yukarı