Windows, gereken dosyaları yükleyemiyor, Hata Kodu: 0x80070570

kirachandes

Hectopat
2 gün önce bilgisayarımı açtığımda karşıma bakım onarım ve normal başlat ekranı geldi, bakım onarım diyerek devam ettim bir şeyleri yükleyip sildi kendince. Ardından bilgisayar kendi kendini resetleyip durdu, şifre ekranı gelmeden her seferinde tekrar etti bunu. Ben de Windows 10 format diskimi takıp CD-ROM üzerinden boot edip format atmaya çalıştım D diski hariç (içerisinde ücretli ders video paketleri mevcut silemem.) C ve E disklerini biçimlendirip C diskine format atmaya çalıştım resimdeki hatayı verdi, tekrar tekrar denedim çare etmedi sürekli aynı hata devam ediyor.

Forumda RAM'iniz dual kit ise tek kite çekip öyle deneyin demişsiniz ama benim 2 portum var RAM için. Birine tek bağlı RAM o da 2 GB yani 1+1 şeklinde değil, onu çıkarırsam yanılmıyorsam bilgisayar açılmaz herhalde. Bana yol gösterin lütfen üniversite adayıyım, D diskindeki 50GB'lık videoları kurtarmam lazım bir an önce, her türlü önerinize açığım.

Edit: Hirens boot ile denediğimde de D diskine ulaşılamıyor diyor ama C ve E diskine ulaşılıyor.

Diskimi söküp SATA to USB kablolarıyla yani dönüştürücülerle başka bir bilgisayara takarsam içindekileri alma imkanım var mıdır Hirens bootta D diski açılmadığı halde?

Ben RAM'in takılı olduğu porttan çıkarıp yanındakine de taktım yine aynı sonuç devam ediyor.

20190418_150851.jpg

CD-ROM yerine USB'den format atmayı deneyin. Yazdırdığınız USB ile boot etmeden önce CD okuyucusunu sistemden çıkarın tekrar deneyin. Bir çok forumda ve videoda RAM'i farklı yuvalara takarak veya çıkararak çözülmüş. Siz de tek bellek olduğunu söylüyorsunuz, farklı bir RAM ile deneme ihtimaliniz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CD-ROM yerine USB'den format atmayı deneyin. Yazdırdığınız USB ile boot etmeden önce CD okuyucusunu sistemden çıkarın tekrar deneyin. Bir çok forumda ve videoda RAM'i farklı yuvalara takarak veya çıkararak çözülmüş. Siz de tek bellek olduğunu söylüyorsunuz, farklı bir RAM ile deneme ihtimaliniz var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yanımda başka bir ram yok, hem usb ile hem cd ile denedim formatı hatta usbde win10 cdde win7 denemiştim aslında, hata aynen devam ediyor.

Videoda komut istemi kullanmış cmd penceresine ne yazdığı pek anlaşılmıyor.
Ben cihazımi hiç açamıyorun direk format atmam gerekiyor. 👉0x80070570 👈 hata kodu karşılaşıyor.
bir kaç seçeneği denedim ama olmadı.
Usb bellekten format başlıyor ama diskleri ayırdıktan sonraki pencerede birinciyi yüklüyor ikincide hata kodu veriyor.
Ve cihazda hiç bir önyükleme sürucüsünün olmadığını söylüyor.
Hp dizüstü i5 intel core işlemci 4 gb ram
rica ediyorum yardım edin.
bbir tek komut istemi kaldı. Bana cmd penceresine ne yazacağımı söylermisiniz
Şimdiden teşekkür ederim

Videoda komut istemi kullanmış cmd penceresine ne yazdığı pek anlaşılmıyor.
Ben cihazımi hiç açamıyorun direk format atmam gerekiyor. 👉0x80070570 👈 hata kodu karşılaşıyor.
bir kaç seçeneği denedim ama olmadı.
Usb bellekten format başlıyor ama diskleri ayırdıktan sonraki pencerede birinciyi yüklüyor ikincide hata kodu veriyor.
Ve cihazda hiç bir önyükleme sürucüsünün olmadığını söylüyor.
Hp dizüstü i5 intel core işlemci 4 gb ram
rica ediyorum yardım edin.
bbir tek komut istemi kaldı. Bana cmd penceresine ne yazacağımı söylermisiniz
Şimdiden teşekkür ederim

hocam problem SATA üzerindeydi harddisk değiştirdiğinde sorunun çözülecektir mutlaka.

DH'den canxcan adlı arkadaşın önerisini uyguladım ve bu sorunu aştım. Kendisine teşekkür ediyorum.

"En başta bir adet RAM’i bilgisayarınızdan çıkartıp öyle yüklemeyi deneyin. Sorunsuz yüklenirse, yükleme bittikten sonra çıkardığınız RAM’i takabilirsiniz."

Geri
Yukarı