Windows güncellemesi FPS düşürür mü?

Vileblood

Decapat
Selamlar, bayağıdır Windows güncellemelerini yapmıyordum bugün hepsini yaptım ve aklıma bir şey takıldı. Ben bir sürü güncelleştirme yaptım ve bunlar sisteme etki etti mesela 21H1 falan sağ altta hava durumu vesaire çıktı falan falan. Hava durumu kapanıyor evet ama belki performans düşüşüne etki edecek başka şeylerde gelmiştir benim haberim yoktur. Yani uzun lafın kısası bu güncelleştirmeler performans düşürür mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekstra soru: İsteğe bağlı güncelleştirmelerde işlemci sürücüsü güncellemesi var onu yapmasam olur mu?

Zaman zaman masaüstü bilgisayarımda gözle görülür performans değişimleri fark ediyorum. Ki bazı Windows sürümlerinin mouse lag yaptığına şahit olup tecrübe de ettim. Elbette FPS'e etki eder.

En son 21H güncellemesi çıktığında direkt yapmıştım ve FPS düşmesini geç kasmalar, Alt Tab attığımda oyuna geri girememeler, siyah ekranlar yedim. Güncellemeyi direkt sildim ve düzeldi. Şunu söyleyebilirim ki büyük güncelleştirmeleri çıktığı gün yapmamak lazım sanırım birkaç hafta veya 1 ay beklemek lazım.

En son 21H güncellemesi çıktığında direkt yapmıştım ve FPS düşmesini geç kasmalar, Alt Tab attığımda oyuna geri girememeler, siyah ekranlar yedim. Güncellemeyi direkt sildim ve düzeldi. Şunu söyleyebilirim ki büyük güncelleştirmeleri çıktığı gün yapmamak lazım sanırım birkaç hafta veya 1 ay beklemek lazım.
Evet bende zaten baya sonra yaptım anlaşılan.

Geri
Yukarı