Windows kurulu bilgisayara tekrardan Windows kurmak

Extingale

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim şu an kurulu Windows 10 işletim sistemim var. Kullandığım HDD'de. Ben PC'yi tamamen sıfırlayıp tekrar kendim başka bir Flash bellekten Windows'u kurmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ? Acaba şu an Windows kuruluyken işletim sistemi ISO'su bulunan Flash belleği takıp bilgisayarın BIOS ekranında Windows'u tekrar kurma işlemi yaparsam ve orada biçimlendir ekranı gelince orada biçimlendirirsem her şey silinir mi ? Yani bu benim çözümüm olabilir mi ?

Çözüm
Nasıl yapabilirim = Acaba şu an Windows kuruluyken işletim sistemi ISO'su bulunan Flash belleği takıp bilgisayarın BIOS ekranında Windows'u tekrar kurma işlemi yaparsam ve orada biçimlendir ekranı gelince orada biçimlendirirsem her şey silinir mi ? Yani bu benim çözümüm olabilir mi ?

Destek için; Buraya bakabilirsiniz.

Ayrıca sorularınızın cevabı: Evet!
Biçimlendirdiğin diske göre verilerin silinir. Yani C diskini biçimlendirirsen D diskinde ki veriler silinmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video sana yardımcı olacaktır.

Nasıl yapabilirim = Acaba şu an Windows kuruluyken işletim sistemi ISO'su bulunan Flash belleği takıp bilgisayarın BIOS ekranında Windows'u tekrar kurma işlemi yaparsam ve orada biçimlendir ekranı gelince orada biçimlendirirsem her şey silinir mi ? Yani bu benim çözümüm olabilir mi ?

Çözüm
GPT diske MBR, MBR diske GPT kurulumu için bütün bölümleri silmeniz gerekir.

Disk yönetiminden diskinize sağ tıklayıp, özellikler dedikten sonra; üstten ''birim''e tıklayın, orada göreceksiniz diskinizin MBR veya GPT olduğunu.
Ekran Görüntüsü (1) - Kopya.png
Ekran Görüntüsü (1).png

Ek olarak bilgisayarınız UEFI destekliyorsa ve diskiniz MBR olarak biçimlendirildiyse; bütün bölümleri yedekledikten sonra silip, GPT UEFI Windows kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.

Technopat'daki Video Rehberlerden yardım alarak çok kolay biçimde UEFI Windows kurulum USB'si hazırlayabilirsiniz.

Nasıl yapabilirim = Acaba şu an Windows kuruluyken işletim sistemi ISO'su bulunan Flash belleği takıp bilgisayarın BIOS ekranında Windows'u tekrar kurma işlemi yaparsam ve orada biçimlendir ekranı gelince orada biçimlendirirsem her şey silinir mi? Yani bu benim çözümüm olabilir mi?

Konuyu hortlatmak olacak ama şey soracaktım

Extingale​

Nin dediği işlemleri yapmadan önce format atmayacağız değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı