Çözüm Windows NVIDIA (nvlddmkm.sys) kaynaklı latency sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Biraz bilgilerle dolduralım dedim.
Arkadaşlar sorunun çözümü inanılmaz basit.

1) İlk olarak NVIDIA sürücümüzü indiriyoruz.
2) DDU indiriyoruz ve Normal Mode üzerindeyken bunu Extract'lıyoruz. Direkt Safe Mode'da kullanılabilir hale getiriyoruz.
3) Sonrasında Komut İstemi'ni (cmd) Yönetici Hakları ile açıyoruz.

Kod:
bcdedit /set {default} safeboot minimal
Komutunu giriyoruz. Arkasından yeniden başlata basıp Safe Mode'a geçiyoruz.

Sistem Safe Mode'da başlayacaktır.

4) Safe Mode üzerindeyken DDU ile NVIDIA sürücülerimizi kaldırıyoruz. Physx dahil kaldırınız. Ayarlarda vardı sanırsam.

Eğer sisteminizde NVIDIA Platform Controller sürücüsü/aygıtı varsa DDU'nun bunu kaldırıp kaldırmadığını kontrol edin. Log gösteriyor ekranda işlem yaparken. Kaldırılmadıysa Aygıt Yöneticisi üzerinden kendiniz kaldırın. Ama yanlış anımsamıyorsam kaldırıyordu.

5) Kaldırıldıktan sonra her şey indirdiğimiz NVIDIA sürücüsünü kuruyoruz. Ben her ihtimale karşı kurulum esnasında Özel butonunu seçip Temiz Kurulum'a basıyorum. Öyle kurabilirsiniz.

6) Sürücümüz kurulduktan sonra Yönetici Komut İstemi ile:
Kod:
bcdedit /deletevalue {default} safeboot
Komutunu giriyoruz. Yeniden başlatıyoruz.

LatencyMon gibi araçlardan artık NVIDIA sürücüsünün OS üzerinde gecikme oluşturmadığını görebilirsiniz.

Sürücüleri Safe Mode'da kurmanın çok daha iyi olduğunu gözlemledim. Wi-Fi kartının gecikmesi ve stabilsizliği de Safe Mode üzerinden kurunca geçti. Sürücülerinizi Safe Mode üzerinde kurun. Sevgiler. İyi Forumlar!

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı