Windows phone 9 ne zaman çıkar

Daha Windows 9 çıkmadı biraz yavaş. Bu ne acelecilik. Windows 9 gelince telefonundan kanatlar mı çıkacak ne olacak yani ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gecikir. Çünkü WP 8.1 Phone bu yıl çıktı. Çok olmadı. Bence seneye gelir. Yılın ortası ile sonuna doğru gelir bence. Eğer yanlışım varsa hepinizden özür dilerim.

Windows 9 ile beraber Windows Phone ve Windows RT birleşeceği için ortada sadece Windows olacak. Yani tek bir işletim sistemi olacak. Mobil işlemcili tabletlerde masaüstü tamamen devre dışı olacak. IOS ve Android sistemlerde olduğu gibi tabletin işletim sistemiyle telefonların ki aynı olacaktır. Yeni versiyon ve güncellemeleri ortak olarak alacaklar. Aradaki en önemli fark bu işletim sistemi ve uygulamaları sadece telefon ve tabletlerle sınırlı kalmayacak bilgisayarları ve xbox ile televizyonları da kapsayacak. IOS tarafındaki en büyük sıkıntı tablette kullandığın uygulamayı mac bilgisayarda bulamamak. Ama Windows 9'da telefonunda veya tabletinde bir uygulama varsa bilgisayar veya xbox'ta aynı uygulama kesinlikle olacak ve uygulamayı bir kere satın alman yetecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı