Windows SSD'ye nasıl aktarılır?

Her SSD'ye geçildiğinde sıfırdan kurulması şart mı, klonlamak yaramıyor mu ? :)
Tavsiye ederim dememin sebebi aslında sorunun cevabı. "Başka yolları da var ama bence böyle yap." demektir tavsiye etmek. Klonlama bir yöntem olmasaydı "Temiz kurulum yapmak zorundasın." derdim.
Kesinlikle sıfırdan kur. İşletim sisteminin kaydırılması çok saçma bir işlem olur ve sorun, mavi ekran vs. sorunlarla karşılaşabilirsin. Ekstradan tavsiyem ise Microsoft'un sitesinden 1903 yani son haliyle indir ve kurulumu yap. UEFI olarak daha iyi olur. SSD'nin hızının üstüne bir de UEFI Windows'un avantajı da güzel oluyor.
Eline sağlık.

Tavsiye ederim dememin sebebi aslında sorunun cevabı. "Başka yolları da var ama bence böyle yap." demektir tavsiye etmek. Klonlama bir yöntem olmasaydı "Temiz kurulum yapmak zorundasın." derdim.

Eline sağlık.
Özellikle "SSD'ye geçişte sıfırdan kur" demişsiniz... Hayatımda hiç klonlamadan sonra sorun yaşamadım, doğru programlarla ve araçlarla.

Arkadaş ta bu şekilde söylemeliydi işte. ''Sıfırdan kurmanız lazım.'' değil.

Ben zorunlu demedim diyorum sen hâlâ başka yerlere çekiyorsun konuyu. Anlamak mı istemiyorsun yoksa anladın da benle dalga mı geçiyorsun çözemedim. Sen sorun yaşamamış olabilirsin ama yaşayanlar var. Hadi iyi geceler canım daha uğraşamayacağım senle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı