Windows SSD'ye Oyunlar HDD'ye kurulabilir mi?

özkarali

Centipat
Yeni alacağım PC'de 256 GB M.2 SSD var. Windows'u buna kuracağım bir de 1 TB Harddisk var oyunları da Harddiske kurabilir miyim yoksa oyunlar Windows'un kurulu olduğu yere mi kurulur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan Steam, Origin vb. platformlar, kurulu oldukları diskte kütüphane klasörü oluştururlar. Haricen istediğiniz bir konuma da yükleyebilirsiniz.
Yani Windows'un olduğu diskte olma zorunluluğu yok.

Mesela ben Assassin's Ceed Odyssey 'i SSD'ye kurunca açılıyor, HDD'ye kurunca açılmıyor. Gerçekten ağır oyun (3A) oynuyorsan bunları SSD'ye kurman daha iyi...

Bence ssd ye kurman daha iyi. Daha hızlı. Çok iyi bir teknoloji. Şahsen ben olsam hard disk almam. 256 GB'lik bir SSD + 1TB'lik bir SSD alırdım. Oyunlarımı 1TB'ye kurardım, Windows'u da 256 GB'lik SSD'ye kurardım. Tabi bütçen varsa.

Mesela ben Assassin's Ceed Odyssey 'i SSD'ye kurunca açılıyor, HDD'ye kurunca açılmıyor. Gerçekten ağır oyun (3A) oynuyorsan bunları SSD'ye kurman daha iyi...
Bence ssd ye kurman daha iyi. Daha hızlı. Çok iyi bir teknoloji. Şahsen ben olsam hard disk almam. 256 GB'lik bir SSD + 1TB'lik bir SSD alırdım. Oyunlarımı 1TB'ye kurardım, Windows'u da 256 GB'lik SSD'ye kurardım. Tabi bütçen varsa.

online oyunları ssdye hikayeli oyunları hdd ye kurarım hikayeli oyunların 10-15 sn geç açılması o kadar önemli değil beim için. ama dediğin gibi ileride ssd alınabilir

aynen
online oyunları ssdye hikayeli oyunları hdd ye kurarım hikayeli oyunların 10-15 sn geç açılması o kadar önemli değil beim için. ama dediğin gibi ileride ssd alınabilir
aynen. oda olur.

Oyunların acilis sure karşilaştırmaları var arasında çok fark olanlar oluyor 40 saniye 1 dk gibi onlari ssd ye kurarsın windowsla beraber ya da bilgisayarinda 50 tane oyunda olsa herkesin sık sık oynadiği 3 4 tane oyun vardır sık oynadıklarini en çok vakit gecirdiklerini ssd ye kur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı