Windows tabletin avantajları nelerdir?

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar. Son zamanlarda aklıma şu Windows tablet olayı esti. Öğrenciyim ama bilgisayarla içli dışlıyım denebilir. Elimde 2 tane Android tablet var pek işimi görmüyor. Mesela bir PDF dosyasını açıp ekran üstünde o soruyu çözmek isterken ekran görüntüsü alıp galeride düzenle üzerinden üstüne çizim yapabiliyorum. Bu da baya bir meşakatli oluyor. Sizlere sorularım şunlar özellikle Windows tablete sahip olanlara;

1. Diğer tabletlere göre elzem midir?
  2. Siz bu durumda olsanız Windows tablet tercih eder miydiniz?
  3. Hangi modele bakmamı önerirsiniz? - Üst düzey işlemler yapmayacağım. En fazla PDF dosyaları açmak, internete bakmak. 2.el olabilir. Ama çok pahalı olmasın.
  4. Ekran boyutu ne olmalı? Rahat kullanım için en az 10 inç olmalı diyorum. Lakin sizin fikirleriniz de önemli.

Geçtiğimiz gümlerde ben de buna benzer bir konu açmıştım:
Şimdi benim amacım biraz senden uzak kaçsa da, ikimizin işini de pratikleştiriyor.

Bilgisayarda yaptığın ufak tefek işler bazen tablet ya da telefonda ölümcül derecede zorlaşabiliyor. Mesela PowerPoint Android sürümünde o kadar zor ve zahmetli ki, işlerim 2 katı uzun sürebiliyor. Senin durumun da buna iyi bir örnek.

Birkaç ay sonra ben de böyle bir cihaz alacağım. Uzun bir süre kullanmadım. Ancak sorularını cevap vermeye çalışacağım :)

Diğer tabletlere göre elzem midir

Senin durumun için gerekli olabilir.

Siz bu durumda olsanız Windows tablet tercih eder miydiniz?

Çok fazla yazı yazacağım için aslında ben 2'si 1 arada tercih ediyorum. Ancak tablet alma şansım olsa konuda da belirttiğim gibi bunu alabilirdim.
Hangi modele bakmamı önerirsiniz? - Üst düzey işlemler yapmayacağım. En fazla PDF dosyaları açmak, internete bakmak. 2.el olabilir. Ama çok pahalı olmasın.

Pahalılık, ucuzluk göreceli bir kavram :) Bütçe belirtmende fayda var.

Sadece PDF için alınacaksa Celeron veya Atom işlemcili bir tablet yeter de artar bile. Office uygulamaları için de geçerli. 2. el pek önermiyorum açıkçası.

Ekran boyutu ne olmalı? Rahat kullanım için en az 10 inç olmalı diyorum. Lakin sizin fikirleriniz de önemli.

Bence ekran tamamen kullanıcıya bağlı durum. Benim için 8" bile yeter. Testleri 8" ekranda çözeceğini düşünüyorsan, o bile yeterli.

Ancak Dual Boot (Android ve Windows 1 çalışan) tabletleri önermiyorum. Birindrn biri stabil çalışmıyor desem, yalan olmaz.

Bütçem 300-400 lira civarı ikinci el de olsa öyle. O yüzden çok uçamam ama tavsiye için teşekkürler. Dual boot bakmıyorum zaten. Ekran olarak da 7 inç tabletler biraz küçük geliyor gibi.

Dediğin gibi, 400 liraya +7" tablet arıyorsan 2. el satış sitelerini karıştır. Yalnız büyük ekranların fiyatı biraz uçuk. Umarım istediğin bir tablete denk gelirsin (y)

Dediğin gibi, 400 liraya +7" tablet arıyorsan 2. el satış sitelerini karıştır. Yalnız büyük ekranların fiyatı biraz uçuk. Umarım istediğin bir tablete denk gelirsin (y)
Ben de ondan dolayı arıyorum baya. Özellikle bana yardım edip edemeyeceğini araştırıyorum. Teşekkürler.

Windows tablet modu gayet kullanışlı ama dikkat, tabletin hafızası 40 50 GB'den yüksek olmalı yoksa sorun oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı