Rehber Windows'ta çok düşük gecikme

thoospe5

Femtopat
Daha fazla  
Selam, öncelikle kısa kesicem bu rehber Windows'ta donanımınızın elde edebileceği en düşük gecikmeyi elde etmenizi sağlayacak, öyleyse başlayalım.

1) eğer GTX 900 serisi ve üzeri bir ekran kartınız varsa destekleyen oyunlarda NVIDIA Reflex'i açın.

2) 8 çekirdek ve üstü çekirdeğe sahip bir işlemciniz varsa BIOS'tan Hyper-threading ayarını kapatın.

3) bilgisayarınızı nihai performans modunda kullanın. CMD'yi admin olarak açın ardından hemen aşağıdaki komutu yapıştırın.
Powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749EB61

4)
powercfg.exe /setacvalueindex SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IdleDisable 1
powercfg.exe /setactive SCHEME_CURRENT

Bu komut bilgisayarınızı sürekli olarak %100 CPU kullanımında çalıştırır fakat gecikmeyi inanılmaz düşürür ve boşta bilgisayarınız ısınır.

5) BIOS'tan Intel ise XMP AMD ise DOCP açın ve profil 1 olarak kullanın profil 2 genellikle stabil değildir.

6) Defender

En düşük gecikme için bunu da kapatmamız gerekiyor peki nasıl kapatacağız. Öncelikle PowerRun adlı programı indirmemiz gerekiyor.

Buradan indirebilirsiniz;

Yararlı bir rehber olmuş elinize sağlık

Selam, öncelikle kısa kesicem bu rehber Windows'ta donanımınızın elde edebileceği en düşük gecikmeyi elde etmenizi sağlayacak, öyleyse başlayalım.

1) eğer GTX 900 serisi ve üzeri bir ekran kartınız varsa destekleyen oyunlarda NVIDIA Reflex'i açın.

2) 8 çekirdek ve üstü çekirdeğe sahip bir işlemciniz varsa BIOS'tan Hyper-threading ayarını kapatın.

3) bilgisayarınızı nihai performans modunda kullanın. CMD'yi admin olarak açın ardından hemen aşağıdaki komutu yapıştırın.
Powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749EB61

4)
powercfg.exe /setacvalueindex scheme_current sub_processor ıdledisable 1
powercfg.exe /setactive scheme_current.

Bu komut bilgisayarınızı sürekli olarak %100 CPU kullanımında çalıştırır fakat gecikmeyi inanılmaz düşürür ve boşta bilgisayarınız ısınır.

5) BIOS'tan Intel ise XMP AMD ise DOCP açın ve profil 1 olarak kullanın profil 2 genellikle stabil değildir.

6) Defender.

En düşük gecikme için bunu da kapatmamız gerekiyor peki nasıl kapatacağız. Öncelikle PowerRun adlı programı indirmemiz gerekiyor.

Buradan indirebilirsiniz;

Klasik bir rehber olmuş, ayrıca PoweRun ile neyin execute edileceğini söylememişsiniz ki PoweRun linki yok.

Windows Defender'ı kapatmayı hiç önermiyorum.
Evet bu konuda katılıyorum pc de virüs olduğunu farkedemediğiniz zaman işe yarıyor windows defender hayatımı kurtarmışlığı oldu

Windows Defender'ı kapatmayı hiç önermiyorum.

PC'yi düzgün kullanan biriyseniz sorun olmaz, 2 3 yıldır her bilgisayarımda kapalı kullanıyorum 1 defa bile malware yemedim. +100 200 MB RAM, düşük disk ve CPU kullanımı da bir artı.

PC'yi düzgün kullanan biriyseniz sorun olmaz, 2 3 yıldır her bilgisayarımda kapalı kullanıyorum 1 defa bile malware yemedim. +100 200 MB RAM, düşük disk ve CPU kullanımı da bir artı.

Aynı ben. Güya önerilmiyor ama kullanım konusunda ne seviyeyiz onu sormuyorlar?

Intel Celeron N3060 işlemcimi öyle bir sömürdü ki, 720p zor izliyordum. Kapattım öyle bir rahatladı ki işlemci, şu an 1080p rahatıkla izlwyebiliyorum. Windows Defender çöpten başka bir şey değil.
8 senelik bir işlemci için normal değil mi? Lakin ben yaptığım bir hatada malware yemek istemiyorum. Tercih meselesi.

Geri
Yukarı