Windows'u SSD'ye taşıdım ama hala HDD'de gözüküyor

AAAkopekAAA

Hectopat
Makaleler
1
Yeni SSD aldım. Windows HDD'de kuruluydu. Klonlama islemi yaptım. HDD'de olan dosyaları silmek istiyorum ama yereldisk c HDD olarak gozukuyor ve diskin orada Windows isareti var. Bir şeyleri yanlis yaptim ama bilmiyorum ne yaptığı mı? HDD'deki dosyalari silmek istiyorum ama yanlis bisiler yaparim diye korkuyorum. Help.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-01-22-21-06-32-134_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-01-22-21-06-32-134_com.miui.gallery.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2020-01-22-21-06-26-216_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-01-22-21-06-26-216_com.miui.gallery.jpg
    257,9 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2020-01-22-21-06-16-723_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-01-22-21-06-16-723_com.miui.gallery.jpg
    207,2 KB · Görüntüleme: 21
Zaten HDD'dekileri SSD'ye klonlamışsınız. HDD'yi biçimlendirin. Fakat HDD'yi biçimlendirmek için bilgisayarı SSD üzerinden boot etmelisiniz.

Başlatma seçeneklerinden (BIOS içerisinde BOOT kısmı) SSD den başlatmayı seçeceksiniz eğer sağlıklı bir başlangıç olursa HDD'yi biçimlendirebilirsiniz.

Boot ayarlarindan
Başlatma seçeneklerinden (BIOS içerisinde BOOT kısmı) SSD den başlatmayı seçeceksiniz eğer sağlıklı bir başlangıç olursa HDD'yi biçimlendirebilirsiniz.
Boot ayarlarindan ssdyi seçiyorum ama yinede hdd den başlatıyor windowsu
Klonlama işlemini mal gibi yapmışım o yuzden windowsu ssd den başlatamıyormuşum önereceginiz klonlama icin program var mı? (Lazesoft u kullanmıştım ve macrium reflect hata veriyor)

Son düzenleme:
Boot ayarlarindan

Boot ayarlarindan ssdyi seçiyorum ama yinede hdd den başlatıyor windowsu
Klonlama işlemini mal gibi yapmışım o yuzden windowsu ssd den başlatamıyormuşum önereceginiz klonlama icin program var mı? (Lazesoft u kullanmıştım ve macrium reflect hata veriyor)
Temiz kurulum öneririm. Ben daha önce Acronis kullandım pek çok kez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı