Windowsun Yanına macOS Kurulumu ve Disk Bölümleri

ReTinaS

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, Windows kullandığım sistemin yanına macOS kurulumu yapmak istiyorum.
Sistemin SSD'sinde Windows kurulu ve HDD'yi Depo olarak kullanıyorum. macOS denemek için HDD'yi bölümleyip kurulum yapmam mümkün mü? Eğer beğenirsem ve telefonum ile stabil çalışırsa (arama,sms vs.) bir SSD daha alıp ona kurmayı düşünüyorum ama ilk etapta denemek için HDD'yi bölümleyip kurabilmem mümkün mü? HDD'deki dosyalarımın gitmesini istemiyorum.
Birde son rehberde GTX 1060 için Mojave yerine High Siearra önerilmişti ama bu uyumsuzluk sorunu geçti mi Mojave kurulumu yapsam sıkıntı olur mu?
İşlemci : Core i5 8400
Anakart : TUF H310-PLUS
Ekran Kartı : MSI GTX 1060 6 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Paragon Partition Manager yardımı ile Windows üzerinden bölüm ayırıp Apple HFS bölüntüsü oluşturup deneyebilirsiniz. Fakat başlamadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Uyumsuzluk sorunlar çok oluyor.

Merhabalar. Paragon Partition Manager yardımı ile Windows üzerinden bölüm ayırıp Apple HFS bölüntüsü oluşturup deneyebilirsiniz. Fakat başlamadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Uyumsuzluk sorunlar çok oluyor.

Dediğiniz programı birkaç konuda daha gördüm. High Sierra için deneyebilirim olmadı bölümü silip tekrar HDD ile birleştiririm Windows ile yola devam ederim diye düşünüyorum.

Ekran kartı için High Sierra deneyin. Evet dediğiniz şekilde kurulum yapabilirsiniz.

Ekran kartı için High Sierra deneyin. Evet dediğiniz şekilde kurulum yapabilirsiniz.

HDD'den 155GB Alan ayırıp "Paragon Hard Disk Manager" ile "Apple HFS" olarak biçimlendirdim. Sosyaldaki HS 10.13.6 imajını indiriyorum. İndirdikten sonra kuruluma "2019 Mojave Rehber" videosu ile başlayacağım. Umarım kimsenin almadığı hataları almam :)

Rehberdeki gibi kurulum yaptım.
Arkadaşlar kurulumu tamamladım şuan sorunsuz olarak kullanıyorum. Başarılı kurulumlara da konusunu açtım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı