Work and Travel ile Amerika'ya gidip kalmak

Bu arkadas daha resit bile degil, aynen bu yorumundaki gibi gaza gelip bir konu acmis.

Ben kendim meslek sahibiyim isim garanti, gelirim de okay. Buraya yeni gelenlerin yarisi dondu cunku burasi Dunya'nin en rekabetci ulkesi kimisi de gurur yapip surunuyor iste taksiciliktir bi' gun su is bir gun bu is. Anlatma bosuna gelsin gorsun.

Devlete calisiyorum, teknoloji seviyorum, Türkiye'deyken uye olmustum foruma 9 yil olmus🙂 Benim her seye zamanim var haftada 40 saatten fazla calismam. Zamani olmayanlar 3 kurus icin 12-14 saat her gun calisanlardir beni onlarla karsilastirma lutfen. Yorumlarimin hepsini bile okumamissin sadece gelip elestirmek icin elestirmissin, cunku kendin sadece baska bir ulkede yasamaya ekrandan baktigin icin ve tahminim aile evinden disari da adim atmadigin icin kendi kendine tribe girmissin ve butun "Gurbetcileri" ayni gormen gulunc umarim bu psikolojiden cikar ve realist bakarsin.

Benim görüşüm internette random anonim birinden bu konularda tavsiye alacağınıza kendiniz araştırın tarzında. Tanıdığım bütün gurbetçilerde diğer gurbetçileri kötüler ve güvenilmez olarak görür. Gurbetçileri stereotipleştirmem aslında hoş değil ama maalesef gerçek. Çoğu gurbetçiye nasıl giderim tarzı bir soru sorun yüzü düşer rahatsız olur. Kendi ekmeği çalınacakmış gibi tepki verir karşıya üstelik gurbetçilerin büyük kısmı bir halt bilmez bu konularda. Şu an ben aile evinde yaşamıyorum bir önceki sene aile evindeydim fakat bir insanın aile evinde yaşaması onun daha az bilgili olduğunu göstermez. Tribe girmedim aslında benim yazdığımı bir tekrar okuyun bence yardımsız yaşamıyorum diyen birisinin gelip birilerine tavsiye vermesi bana mantıklı gelmiyor.

Benim görüşüm internette random anonim birinden bu konularda tavsiye alacağınıza kendiniz araştırın tarzında. Tanıdığım bütün gurbetçilerde diğer gurbetçileri kötüler ve güvenilmez olarak görür. Gurbetçileri stereotipleştirmem aslında hoş değil ama maalesef gerçek. Çoğu gurbetçiye nasıl giderim tarzı bir soru sorun yüzü düşer rahatsız olur. Kendi ekmeği çalınacakmış gibi tepki verir karşıya üstelik gurbetçilerin büyük kısmı bir halt bilmez bu konularda. Şu an ben aile evinde yaşamıyorum bir önceki sene aile evindeydim fakat bir insanın aile evinde yaşaması onun daha az bilgili olduğunu göstermez. Tribe girmedim aslında benim yazdığımı bir tekrar okuyun bence yardımsız yaşamıyorum diyen birisinin gelip birilerine tavsiye vermesi bana mantıklı gelmiyor.

Haklısın. Burada tavsiye verenlerin Amerika'da olup olmadıkları bile muamma bence değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı