Wreith skatez takılıyor

hArslan06

Picopat
Daha fazla  
Logitech G PRO Wireless kullanıyorum. Skatezleri değiştirme kararı aldım, wreith %100PTFE skatez aldım, fareye taktım düzgün bir şekilde ama fareyi hareket ettirirken sensör takılıyormuş gibi oluyor. Kullandığım mouse pad freefall mfg sv hibrit bir mouse. Ped wreith skatez deneyen var mı? Böyle bir durumla karşılaştınız mı?

Hiç skatez yüksekliklerini karşılaştırma fırsatınız oldu mu? Farenin LOD ayarı varsa onu da bir tık yükseltmeniz sorunu çözebilir.

Razer Vİper V2 Pro faremde wraith skatez kullandım. Orijinalinden bir tık kalın geldi ama LOD sorunu yaratmadı. Belki sizin sorununuz kalınlıktan kaynaklı LOD problemi olabilir.

Lod farenin kaldırıldığında kaç mm yükseklikte zemini okumayı bıraktığının ayarıdır. Mesela bende 1-2 şeklinde mevcut. Mesela high sens oynayan biri sürekli fareyi kaldırıp indirir ve kaldırdığı an sensör 1mm'de okumayı bırakıyor diyelim, bu da kaldırıp indirmede hatalı kaymaları engelliyor. Sizin farenizde de varsa eğer kendi yazılımını kurup o ayar yapılabilir. 1mm'de kendi skatezleriyle sorun yaşamıyor ama siz mikronluk daha kalın bir skatez taktığınızda tam böyle okuyor okumuyor arasında kaldığından sorun yaşıyorsunuz diyebiliriz. O nedenle 1mm yerine 2mm şeklinde ayarlandığında fare o arada kalmaktan kurtulacak ve atlamalar olmayacaktır.

Razer Viper V2 Pro faremde Wraith skatez kullandım. Orijinalinden bir tık kalın geldi ama lod sorunu yaratmadı. Belki sizin sorununuz kalınlıktan kaynaklı lod problemi olabilir.

Zamanla kullandıkça çözülür mü veya nasıl bir çözüm deneyebilirim.

Lod farenin kaldırıldığında kaç mm yükseklikte zemini okumayı bıraktığının ayarıdır. Mesela bende 1-2 şeklinde mevcut. Mesela high sens oynayan biri sürekli fareyi kaldırıp indirir ve kaldırdığı an sensör 1Mm'de okumayı bırakıyor diyelim, bu da kaldırıp indirmede hatalı kaymaları engelliyor. Sizin farenizde de varsa eğer kendi yazılımını kurup o ayar yapılabilir. 1Mm'de kendi skatezleriyle sorun yaşamıyor ama siz mikronluk daha kalın bir skatez taktığınızda tam böyle okuyor okumuyor arasında kaldığından sorun yaşıyorsunuz diyebiliriz. O nedenle 1mm yerine 2mm şeklinde ayarlandığında fare o arada kalmaktan kurtulacak ve atlamalar olmayacaktır.

Logitech software de lod seçenegi var mı bilmiyorum bir kontrol edeceğim oradaki değeri yükseltiyoruz değil mi?

@hArslan06 arkadaşların dediği gibi LOD ayarını değiştirmeyi deneyin. Başka bir mousepad ile deneme şansınız varsa bir de onu deneyin. Nadir de olsa mousepad kaynaklı takılma problemleri olabiliyor.

Zamanla kullandıkça çözülür mü veya nasıl bir çözüm deneyebilirim.

Logitech software de lod seçenegi var mı bilmiyorum bir kontrol edeceğim oradaki değeri yükseltiyoruz değil mi?
Evet değer yükseltebilirsiniz.

1708516342318.png

Bende bu şekilde mesela.

Geri
Yukarı