X570 anakart için marka önerisi

Bütçe
5000
Teşekkür ederim uyardığın için. Arkadaş bu nedir, 1800 lira bu anakarta veren yanıyo mu yani? :p
X570 olduğuna bakmayın. Aşağıda önerilen anakartlardan birini alabilirsiniz.
Stoklara gelirse Darkhero alın;
Stoklara gelmezse;

İki kart arasında ufak bir VRM farkı var. Darkhero daha yeni bir model ayrıca.

O anakart alınmaz, hele 5900x ile kullanırsan berbat olur.

Eki Görüntüle 816797
Önermem. En altta gördüğünüz gibi R9 3900X ile değerler berbat. Bir de 5900X takarsanız anakart alev alır.
Anladım hocam o zaman şöyle bir soru ekleyeyim bu kadar donanıma yetecek anakart nedir illa üst limitlere çıkacağız anladığım kadarıyla. ya ben açıkcası şunu istiyorum ben işlemciye bu kadar para vericem RAM'e para vericem psu vs anakart benim için bunların hepsini üzerinde barındaracağı için hakkını versin istiyorum o yüzden üst limit 5k belirledim fakat o kadara gerek yok arkadaş bu da soğutur m2 sayısını arttırınca rami arttırınca vs altından kalkar böyle böyle teknolojiler barındırıyor" dicek bir babayiğit arıyorum :)

X570 olduğuna bakmayın. Aşağıda önerilen anakartlardan birini alabilirsiniz.
bunlar bu bahsettiğim talepleri karşılar mı diyorsunuz, arkadaşlar ben bukadar limit belirledim baba parasıyla filan alıyorum sanmayın o yüzden hassasiyetle öneri bekliyorum siz tecrübeli bilgili arkadaşlardan ben öğrenciyim çalışıyorum bi yandan işlemci ve anakart benim için en önemli mevzu :p

@enessahin 5.000TL'lik anakart ile daha düşük fiyattaki anakartların kalitesi aynı değil elbet, ama 5K'lık anakart biraz abartı olabiliyor.

Daha uygun fiyata hem X570, hem de kaliteli modeller var.

Hemen inceliyorum :)
@enessahin 5.000TL'lik anakart ile daha düşük fiyattaki anakartların kalitesi aynı değil elbet, ama 5K'lık anakart biraz abartı olabiliyor.

Daha uygun fiyata hem X570, hem de kaliteli modeller var.
evet işte hocam anlatmak istediğim bu bu bahsettiğim talepler bile az kalıcaksa ben 5k anakarta vermeme gerek yoksa en iyisi en pahalısıdır kafasıyla gidip para yatırmak istemiyorum abi sağlam olsun ama son oluru nedir mantığındayım :p

Son olarak şu anakart tavsiyelerinden birisini seçmemde problem yok sanırım;

Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero​

Asus ROG CROSSHAIR VIII FORMULA​

Asus ROG STRIX X570-E GAMING​

Asus ROG STRIX X570-F GAMING​

Asus ROG CROSSHAIR VIII HERO​

Gigabyte X570 AORUS PRO​

Gigabyte X570 Aorus Master​

Son düzenleme:
Listeye X570 Tomahawk modelini de ekleyebilirsin.

Teşekkür ederim.
Arkadaşlar merhaba şu 4 anakart arasında kaldım bir tanesi üst düzey zaten, diğer ikisi birbirine rakip, sonuncusunu bende çözemedim :p

ASUS ROG Crosshair VIII.

ASUS ROG STRIX X570-E.
ASUS ROG STRIX B550-E GAMING.

MSI MAG X570 Tomahawk.

Kriterler;
  • Tek ekran kartı kullanmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda bile.
  • 2 M.2 SSD yuvası yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
  • USB Type-C bulunması lazım.
  • Ses kartı.
  • Wi-Fi.
  • Olursa Bluetooth iyi olur.
  • Takacağım SSD'lerin ikisi de PCI 4.0 olursa illa cross hair mi olması gerek?
  • PCB kalınlığı 6 kat
  • VRM konusunda vs sıkıntı yaşatmamalı.
  • Ryzen 9 5900X işlemci kullanılacak.
  • Ileride sıvı soğutma eklenmesi planlanıyor.
Gibi gibi özellikler geri kalanları tahmin edebilirsiniz zaten ana olarak bunlar olmasını istediğim.
not: ASUS tercihen marka olarak.
Bir arkadaş forumun birisinde şu yorum da bulunmuş ne kadar dikkate almak lazım acaba? Bayağı da beğeni almış;
"On beş yıldır ASUS'un birçok ürününü severek kullanırım. Ancak yeni ürünlerinde maalesef eski kaliteyi bulamıyorum. En son Ryzen işlemcili laptoplarda AMD'ye attığı kazığı öğrendikten sonra markadan iyice soğudum artık. AMD işlemci alacak olsam, ASUS anakartı aklımdan ucundan bile geçirmezdim. (ASUS Z170-A anakart kullanıyorum)".

Son düzenleme:

Geri
Yukarı