X99-A Sistem A2, 99 ve AA Kodlarında Takılma

Daha fazla  
Arkadaşlar biraz önce montajını tamamladığım sistemim çalışmıyor. Q Code olarakta A2 hatasını veriyor. A2 kılavuzda IDE detect diye yazıyor. Ekrana hiç görüntü gelmiyor. Problemin kaynağı ne olabilir?

• 5820k
  • X99-A
  • Zotac 970
  • İntel 335 ssd
  • Crucial tek modül ram

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunu yaşamıştım başka anakartta. SATA kablolarından oluyor. Ben öyle çözmüştüm. Kabloları değiştir ve BIOS'u güncelle ve bilgisyara hiçbir şey takmadan (klavye, yani USB'li şeyleri), sadece güç ve ekran kaldıktan sonra çalıştır. Muhtemelen sorunun gidecek.

Not:Açılınca takabilirsin bir kere yaptığında bir daha sorun olmaz. Olmazsa ram'in slotunu değiştir. Bu kadar.

Ben de biraz bakındım internetde. HDD ve Sata kablolarından kaynaklı yazmışlardı, ama emin olmadan yazmak istemedim :kararsız:.

Dediğiniz gibi güc soketlerini söktüm ama sonuç değişmedi yine:

image.jpg

Tekrar denedim Şimdi de 62 yazıyo ona karşılıkta rehberde installation on the PCH rutime yazıyor.

İlk defa sistem topluyorum ondada böyle olması hiç hoş değil. Tüm heyecanımı kaybettim.

Sistemi toparladım, ilk açılış sırasında SSD takılı ise A2 ( IDE detect), SSD ya da herhangi bir HDD takılı olmadı zamanda 99 (süper IO unitialization) hatasını veriyor. Bir türlü çözemedim. Arada bi kere AA( system has transitioned into ACPI mode. İnterrupt controller is in APIC mode) hatasını verdi. BIOS'u güncelledim RAM'in ekran kartımın yerleriyle de oynadım. Ama sonuç değişmiyor. Ekrana hiçbir görüntü gelmiyor? Daha başka ne yapabilirim?

• 5820k
  • X99-A
  • Zotac 970
  • İntel 335 ssd
  • Crucial tek modül ram
image.jpg

RoG forumlarından araştırma yaptım, A2 kodu CPU fanı ile alakalıymış. 99 kodu ise büyük ihtimalle depolama birimi olmadığı içindir.

Hocam Kafayı bozmak üzereyim. Sizin Dediğiniz üzere cpu fan solotuna bir fan bağladım şimdide CE hatası veriyor ve onun kılavuzda karşılığı bile yok. Esas anlam veremediğim ekran ile cpu fanı arasındaki yada depolama birimi arasında nâsı bir ilişki var ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı