Xbox 9.nesil gamepad vs ASUS ROG Raikiri

9. Nesil yeterli cümlesinde bir yanlışlık var. Daha ucuz ve daha iyi bir kol varken neden daha alt bir modeli daha pahalıya alayım? Evet aynı fiyatta olabilir lakin 8bitdo'ya dongle ve charging dock dahilken 9. Nesilde ne dongle nede charging dock dahil.
Katbekat kelimesi yanlış kullanmışım, evet. Lakin 8bitdo 9.nesilden daha mı iyi? Evet.
Ayrıca ben ne zaman 9. Nesili gömdüm? 8bitdo daha iyi dedim bu gömmek değil. O zaman şöyle diyeyim; Porsche, Maserati'den üstün bir marka dersem Maseratiyi gömmüşmü oluyorum?
Ben gömmek olayını siz 9.nesil yeterli diyen birinin yorumuna beğenmedi attığınız diye söyledim. 8bit do daha ucuz demişsiniz değil bu arada, evet çok ufak fiyat farkı var tekrar belirtiyorum bende 8bit do blueetooth modelini öneririm. Ama 9.nesilede hayır demem, dongle ve charging dock bir fark doğru söylüyorsunuz fakat ince nokta bunlar. 9.nesil ile oyun keyfinizi baltalayacak birşey yaşamazsınız. Dediğim gibi beğenilmedi attığınız yoruma göre yazdım ben.

Ben gömmek olayını siz 9.nesil yeterli diyen birinin yorumuna beğenmedi attığınız diye söyledim. 8bit do daha ucuz demişsiniz değil bu arada, evet çok ufak fiyat farkı var tekrar belirtiyorum bende 8bit do blueetooth modelini öneririm. Ama 9.nesilede hayır demem, dongle ve charging dock bir fark doğru söylüyorsunuz fakat ince nokta bunlar. 9.nesil ile oyun keyfinizi baltalayacak birşey yaşamazsınız. Dediğim gibi beğenilmedi attığınız yoruma göre yazdım ben.
Kusura bakma yanlış anlamışım, ama dongle ve charging dock'un ince bir ayrıntı olduğunu sanmıyorum.

Ufak fark değil diyorsunuz ama şu an Xbox 9.nesil için dongle almaya kalktığınızda yaklaşık 1100-1300TL ödemeniz gerekiyor. Ultimate C tavsiyesi veriliyor o bütçeye :) Bence gayet de kalın bir fark.

Keza eli yüzü düzgün bir charging dock yine 300-500 TL arasında. Ama 8BitDo hepsini doğrudan tek tuşla size gönderiyor. İç mekanik farkları da cabası.

Xbox gerçekten güzel bir oyun kolu ama bu 2 ürünü de fiyata dahil ettiğimizde çok maliyetli bir ürün oluyor. O yüzden mantıklı olan 8BitDo Ultimate almaktır.

Bluetooth güvenilmez hocam her zaman gecikme veya bağlantı kopması olabilir. Bende alırken 9. nesil herkes aman gecikme olmaz falan diyordu ama bende deli gibi gecikme sorunu yaşadım en son gidip 2.4 GHz alıcısını almak zorunda kaldım.
Ben bu dongla (UGREEN Bluetooth 5.0) kullanıyorum daha gecikme veya kopma yaşamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240204_124612.jpg
    IMG_20240204_124612.jpg
    261,1 KB · Görüntüleme: 17
Ufak fark değil diyorsunuz ama şu an Xbox 9.nesil için dongle almaya kalktığınızda yaklaşık 1100-1300TL ödemeniz gerekiyor. Ultimate C tavsiyesi veriliyor o bütçeye :) bence gayet de kalın bir fark.

Keza eli yüzü düzgün bir charging dock yine 300-500 TL arasında. Ama 8BitDo hepsini doğrudan tek tuşla size gönderiyor. İç mekanik farkları da cabası.

Xbox gerçekten güzel bir oyun kolu ama bu 2 ürünü de fiyata dahil ettiğimizde çok maliyetli bir ürün oluyor. O yüzden mantıklı olan 8BitDo Ultimate almaktır.

Charging dock almayacağım şarjlı pille kullanacağım dongle da 500 liraaya bulmuştum

Evet 8BitDo güzel farkındayım ama yurt dışından alamam demem gibi artı tuşlarının yeri Nintendo'ya göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı