Xbox 9. Nesil kontrolcü garanti süreci

kuanbey

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba,

28.01.2023 Ocak tarihinde Almanya'dan satın aldığım Xbox kontrolcüsünü Türkiye'ye geldiğinde kutusundan çıkardım ve kullanmaya başladım. (30.01.2023 tarihinde)
Kolun bir kaç yerinde ufak parlamalar farkettim. (kol siyah olduğu için eller terleyince genelde parlama yapar.) Neyse belki iade ürünüdür sorun değil ucuza geldi diye kendimi teselli ederek ürünü 2 gün kullandım. 2. günün akşamında kolun Xbox logolu tuşunda hata olduğunu farkettim. (Ciddi anlamda çok sert basmaz iseniz tuş algılamıyordu, elimde başka kolda olduğu için karşılaştırarak hatalı olduğunu farkettim.) İlk önce Amazon Almanya ile iletişime geçtim. (Ürünü Almanyadayken daha uygun fiyatlı olduğu için Amazon Almanya'dan satın almıştım.) Kendilerine Türkiye'den değişim yapıp yapamayacaklarını sordum çünkü iade edersem 700-800TL fazladan tekrar vermem gerekecekti. Kendilerinin böyle bir şey yapamayacaklarını belirttiler ve ürünün Global iadeye gönderebileceğimi söylediler. Bende Microsoft'un garanti hizmetini denemeye karar verdim ancak kafamda bir kaç soru vardı.. Xbox Almanya garantisi Türkiye'yi kapsamıyordu ancak gene de şansımı denemek istedim ve kolu garantiye gönderdim. UPS firması kolu evimden aldı. Bu aşama da kolu herhangi bir kutuya koyup (kesinlikle kendi kutusu olmaması gerekiyormuş.) paketleyip üzerine bana verilen X ile başlayan kodu ve sipariş numaramı yazdım. 1 gün ardından kol servise ulaştı ve sorgusuz sualsiz sıfır kapalı kutu Xbox kolum tarafıma kargolandı. Burada yaşananlar muhtemelen sadece benim başıma geldi ancak belirteyim gene de UPS Kargo kolu tam 12 gün boyunca getirmedi :D, bugün şubelerine gidip kendim teslim aldım.

Çalıştıkları kargo firması hariç Microsoft'un garantisinden memnun kaldım kısacası, iyi sosyaller dilerim..

Yeni konular

Geri
Yukarı