Xbox alınmalı mı?

Swixy

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarım var ama cok fazla oynadığımı düşünüyorum ve işlerim aksıyor bunu satıp 7 bin lira civarında alınabileçek kaliteli bir şey düşünüyorum ya Xbox One X ya da Series S, PS4 olabilir normalde her konsolda iyi oyunlar var ama PS4 de Last of Us Uncharted gibi oyunları oynamak iyi olur bir yanda Xbox'ta Forza falan Game Pass ekonomik ama sıkılır mıyım acaba sizce ne almalıyım?

Bilgisayarım var ama cok fazla oynadığımı düşünüyorum ve işlerim aksıyor bunu satıp 7 bin lira civarında alınabileçek kaliteli bir şey düşünüyorum ya Xbox One X ya da Series S, PS4 olabilir normalde her konsolda iyi oyunlar var ama PS4 de Last of Us Uncharted gibi oyunları oynamak iyi olur bir yanda Xbox'ta Forza falan Game Pass ekonomik ama sıkılır mıyım acaba sizce ne almalıyım?

PS tarafında oyun üstünlüğü Xbox tarafında ekonomi üstünlüğü var. Bence şu anda konsolların öncelik sırası şu şekilde.
PS5>series x>PS4>series s
Biliyorum Series S PS4'ten çok daha modern ama oynayacak oyun olmazsa ne yapacak performansı?

Hocam Kol alın bilgisayarda kullanın.
Konsollar bir süre sonra mahvoluyorlar.

Hocam kol alın bilgisayarda kullanın.

Haklısınız, üstüne üslük artık Xbox neredeyse konsoldaki her şeyi PC'ye getiriyor. Bence alınmamalı.

Bilgisayarda çok oynadığın için satıp bir oyun konsolu mu almak istiyorsun?
Evet.

PS tarafında oyun üstünlüğü Xbox tarafında ekonomi üstünlüğü var. Bence şu anda konsolların öncelik sırası şu şekilde.
Biliyorum Series S PS4'ten çok daha modern ama oynayacak oyun olmazsa ne yapacak performansı?

Yani PS4 daha mı iyi diyorsunuz hocam bir de kırdırırız 30-40TL'ye oyun yükletiriz 😁

Hocam Kol alın bilgisayarda kullanın.

Bilgisayar varken Online oyunlara giriyorum hikaye oyunları arka planda kalıyor.

Bilgisayar varken Online oyunlara giriyorum hikaye oyunları arka planda kalıyor.
Bu konuda haklısınız. Ben de PC tarafında hem boş işlerle hem de multiplayer oyunlarla çok zaman kaybediyorum. Hikayeli oyunlar dolayısıyla Series S üzerinden daha çok vakit geçirmeye başladım.

Eğer bütçeniz 10 bin falansa Series S alın geçin. Hatta bütçe biraz daha artarsa ikinci el Series X de alınabilir.

Yani PS4 daha mı iyi diyorsunuz hocam bir de kırdırırız 30-40TL'ye oyun yükletiriz 😁

Hocam oyunları da 40TL'ye getireceksen tadından yenmez, oynamada yanında yat olur ama bence bütçeyi 2kat yapıp PS5 alırsan ya da 15 16kya 2.el al en az 9senelik ömrü olur.

Kime göre neye göre ?
Eğer amaç, en ucuza tlou ve uncharted'ı oynamak ve sonrasında pcyle devam etmekse PS4 başa yazılır çünkü bu oyunları oynar, salarsınız konsolu.
Amaç pcyi komple salıp, konsoldan devam etmekse ve bütçe sorunu yoksa, tlou ve forza oynamak için en ideal ikili PS5 ve Series X|S şuan için. Ki bence Xbox için Series S yeterli bir konsoldur.
Amaç, konsoldan hem PS özel oyunları (konuda geçen eski nesil oyunlar) oynayayım, hem güncel oyunları oynayım ama en ucuza olsunsa, o zaman bi PS4, bi de Series S sizi tatmin eder.
Yani uzun lafın kısası ille de tlou diyen biri için PS4 de mantıklıdır, ille de forza diyen biri için Series S de mantıklıdır.
Oyun oynamak bir keyiftir, keskin hatları yoktur, bunu keskinleştirmeye çalışan fanboylar vardır. Ne yazık ki onlar da burda çoktur.
Dipnot olarak şunu diyeyim;
"Xbox = minyatür pc" laflarına kanmayın. İşten gelip hiçbir etkene bulaşmadan, 10 saniyede oyuna girmek bir keyiftir.
Seçiminizi kendinize göre yapın. Xbox, Ps ya da Pc. Umarım hepsi sizinle olur. 🤘🏻

Kime göre neye göre?

Oyunları ve kullanıcı deneyimine göre. Fanboy değilim ama Xbox'un konsol alanında geride olduğu bariz. Konsol hissini yaşatamıyor. Sırf konsol daha güçlü olduğu için daha iyi olmaz. PS4 içindeki tüm oyunları açabiliyor mu? Evet. Series S içindeki tüm oyunları açabiliyor mu? Evet. O zaman bu durumda oyunlarını karşılaştırmak gerekir. Çünkü hız sınırı 100 olan yolda 600'lük arabayla 200'lük araba denktir. Pekala zevkler ve renkler tartışılmaz ama metacritic vb puanlar ve çok bariz gerçeğe göre PS4 oyunları Series S oyunlarından kat kat daha iyi. Boşuna fanboy yorum yazmayın adamakıllı konsolda bilgili Xbox hayranınada sorsan PS hayranınada sorsan PSnin konsolda, özellikle oyunlarda daha önde olduğunu söyler.

Geri
Yukarı